Değerli Basın Mensupları

1 Aralık 2018 tarihi Sakarya’nın İl Oluşunun 64’üncü yıldönümü. Bu vesileyle Kocaeli İli’nden ayrılarak bugün 1 milyon nüfusa yaklaşan Sakarya’mızın geldiği noktada çok ciddi bir özeleştiri yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

Sosyo-kültürel yapısı bakımından Anadolu’nun bir özeti olan şehrimiz, maalesef bugün hak ettiği konumda bulunmamaktadır. Allah’ın bize bahşettiği doğal güzellikleri, coğrafi konumumuzdan kaynaklanan üstün özelliklerimiz, sanayi ve tarım için son derece uygun şartların varlığına rağmen Sakarya 64 yılda kabuğunu bir türlü kıramamıştır.

Hepimizin yaşı yettiği süreç içerisinde bazı illerin kalkınmalarına yakinen şahit olduk. Ülkemizdeki bir çok şehir bugün, Dünya ve Avrupa sahnesinde yer alabilmek için birbirleriyle yarışırken, Sapanca ve Kaynarca’daki hemşehrilerimiz eğer Kocaeli’ne bağlanmak için kampanyalar başlatıyorlarsa, işte burada çok ciddi sorunlar var demektir ve Sakarya olarak özeleştiriyi işte bu noktadan başlayarak yapmamız gerekmektedir.

‘Kocaeli ile kıyaslanamaz. Onların gelirleri fazla’ savunmasının tutar bir tarafı da yoktur. Ülkemizde 15 senedir bu haksızlığı gidermek adına iktidar partisi Sakarya milletvekilleri ne yapmıştır, hangi sonuçları almıştır?

İnsanların her şeye rağmen vazgeçemedikleri, sevdasına bir ömür harcadıkları bu güzel şehrimizin insanları, bu kadar sahipsizliği ve terk edilmişliği hak ediyor mudur?

İlimizin yönetimlerine ortak olmayı bırakın dertlerini anlatacak mercilere bile ulaşmada sıkıntı çeken hemşehrilerimize bu yapılanlar reva mıdır?

İktidar partileri veya muhalefet partileri fark etmez, şehrimizdeki tüm sivil toplum kuruluşları ile bu şehrin yönetimine öyle veya böyle söz sahibi olan herkesi işte bu noktada bir özeleştiri yapmaya davet ediyorum.

Bugüne kadar neleri eksik bıraktık ki, Sakarya halen hak ettiği yerde değil.

Bugüne kadar neleri yapmadık ki, hemşehrilerimiz bu kadar sıkıntı içinde.

Bizler Sakarya ile ilgili her mevzuda, önce şehrimiz diyoruz. Önce Sakarya diyoruz. Sakarya’nın sıkıntılarını siyaset uğruna örtbas etmiyoruz. Sakaryalıların sesini her platformda dile getirmeye çalışıyoruz. Onların sözcüsü, onların sesi olmaya çalışıyoruz. Bizler muhalefet partisiyiz. Ama fark etmez. Konu Sakarya olunca, gerisini sorgulamıyoruz bile.

Sizlerin vasıtasıyla, İl oluşumuzun 64. yılında tüm şehrimizi Sakaryalılık bilinciyle, partiler üstü bir düşünceye sahip çıkmaya davet ediyorum.

Saygılarımla.

Ümit Dikbayır

İYİ Parti Sakarya Milletvekili

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x