Davutoğlu’nun İlk durağı Orman Park oldu

#ferizlide.com: İlk durağu Orman Park'ta ‘Dostlar Platformu’ üyeleri ile buluşan Davutoğlu, bir dizi ziyaretlerde bulunacak.

Eski Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Sakaryaya ayak bastı.

 

İlk Durak Orman Park oldu…

Orman Park’ta ki ilk durağında eski Başbakan Davutoğlu’nu, eski AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Burada abdest alıp bir süre soluklanan Davutoğlu daha sonra Tozlu Cami’nde İkindi Namazını kılmak üzere Orman Parktan ayrıldı. ‘Dostlar Platformu’ olarak ilk fotoğrafını veren grubta AK Partili çok sayıda tanıdık yüzün olması dikkatlerden kaçmadı.

 

Davutoğlu Tozlu Camide…

 

İkindi namazını Tozlu Cami’de kılan Davutoğlu burada Cami imamı ve mimarı Muhammed Dayal ile görüştü. Tozlu Cami mimarisinin uzakdoğudaki camilere benzediğini belirten Davutoğlu “Türkiye’de böyle bir cami yok” dedi.

 

Esnaf ziyareti yaptı…

 

Daha sonra Orta Cami meydanına geçen Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu burada da vatandaş ve esnafı tek tek selamladı, resim çektirmek isteyen kişileri kırmadı. Uzunçarşı esnafı ile görüşen Davutoğlu’na tepkilerin bir hayli olumlu olması gözlerden kaçmadı.

Eski Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu’nun esnaf ziyareti sırasında bir vatandaş eski Başbakana yaklaşarak soru sormak istediğini söyledi. Korumalar ve “Dostluk Platformu” üyeleri tarafından engellenen vatandaşın yanına gelen eski Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün “Akşama toplantımız var. Oraya gel orada istediğini sorabilirsin” diye cevap verdi.

 

Davutoğluna soru sormak isteyen vatandaş aslında Sakaryalıların yakından tanıdığı bir isim. Aynı şahıs eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan’ın cenazesine katılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, eliyle Rabia işareti yaparak tepki göstermişti.

 

Polisler tarafından göz altına alınan şahsa neden tepki gösterdiğini soran gazetecilere, “Reisime ihanet ettiği için” protesto ettim demişti.

 

Soru sormak isteyenler ard-arda geldi

Korumaların olayı yatştırmasından bir kaç dakika sonra bir kaç vatandaş tarafından daha Davutoğlu’na yaklaşarak soru sorulmak istendi. Polis engeline takılan vatandaşlar Ahmet Davutoğlu’na yaklaşamayınca görevlilerle kısa süreli tartışma yaşadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu