DARBE

DARBE

15 Temmuz akşamı, ülkemizde, bir gurubun darbe girişimi, halkın ve güvenlik güçlerimizin, gayreti sayesinde bastırıldı.

Bu olayda aslında, bütün İslam dünyasını ve bütün, Müslümanları ilgilendiren, çok önemli bir ders var. Müslümanların bir kişiye din adına kayıtsız şartsız bağlanmasının ne büyük sonuçlar doğurduğunu görmemiz gerekiyor.                                                                                   

Yıllardan beri, söylediğim bir söz var o da İslam dünyasında, sayamayacağımız kadar, sahte peygamberin var olduğu gerçeğidir.

Bu sahtekarlar, kendilerinin peygamber olduğunu söylemiyorlar, ama kendisine bağlı olanları, öyle bir beyin yıkama süzgecinden geçiriyorlar ki son olayda da, gördüğümüz gibi kendisi uğruna ölümü bile göze alacak manyak tipler yetiştiriyorlar.

Bu gün Işid ve benzer örgütlerin ortaya, çıkmasındaki en büyük etken, Müslümanların okumadan, sorgulamadan, eleştiri süzgecinden geçirmeden, birilerinin peşine takılmalarıdır.

Bütün Müslümanlar, bu ve benzeri olaylardan ders çıkarmalı, körü körüne bağlılığın, nasıl acı sonuçlar doğurduğunu düşünmelidir.

KUR’AN I KERİMİ, baş tacı yapıp onun Türkçe mealini okumalıyız, en az bir belki, bin kez okumalıyız.

Rehber arıyorsak KUR’AN, lider arıyorsak, HAZRETİ MUHAMMED SAV yeter.

Kur’an ı kerimi okuyup, anlamaya çalışırsak, peygamber efendimizin, hayatını hadislerini, bilir uygulamaya çalışırsak, o zaman tehlikeli tuzaklardan, kurtulmuş oluruz.

Şunu da hatırlatmadan olmaz, bizler bu yapının, yanlışlarını söylediğimizde birileri, bu yapıya kol kanat gerdi tarih bunu da kaydetti.

Bu yapıya kol kanat, gerip güçlendiren ve milletimizin başına bela edenler de, mutlaka şaşmaz adalet olan ilahi huzurda hesaba çekileceklerdir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu