Daha verimli bir SATSO için 2020 çalıştayı yapıldı

#ferizlide.com: Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2018-2021 dönemi stratejik planı kapsamında “2020 İş Planı Çalıştayı” düzenlendi.

SATSO 2020 İş Planı Çalıştayı, Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş ev sahipliğinde meclis üyelerinin yoğun katılımı ile İzmir’de gerçekleştirildi.

Hem Sakarya’nın hem kurumun güçlü ve zayıf yönlerini görerek durum tespiti yapmayı ve geliştirmeye açık hususları paydaşları ile mercek altına alarak iyileştirmeyi hedefleyen SATSO, 2020 İş Planı Çalıştayı ile de 2018-2021 Stratejik Plan vizyonu çerçevesinde bir sonraki yıl yapılacak çalışmaların temelini oluşturdu.

ÇALIŞTAYA TEPAV DESTEĞİ

TEPAV Yetkililerinin moderatörlüğünde 4 oturumda gerçekleştirilen toplantının ilk bölümünde Demografi ve mekânsal gelişim, Bölgesel makroekonomik eğilimler, Dış ticaret performansı ve potansiyeli, Yatırımlara ilişkin değerlendirme, Doğrudan yabancı yatırımlar, Sektörel gelişmeler, İstihdam ve işgücü piyasası, Dünyadaki benzer kentlerle kıyaslamalar hakkında sunumlar yapıldı.

ONLİNE ANKET

Sunumlar sırasında anlık online anketlerle meclis üyelerinin de Sakarya ekonomisi üzerine görüşleri ve değerlendirmeleri alınarak sonuçlar ekrana yansıtıldı.

Sunumda, Sakarya’nın ihracatı orta-yüksek teknolojili sektörlerde yoğunlaştığını ancak yüksek teknolojili sektörlerde istenilen seviyelerde olmadığı bunun yanı sıra 2004-2017 döneminde Sakarya’nın GSYH’sinin 6,1 milyar TL’den 35,7 milyar TL’ye yükseldiği, Sakarya’da sanayinin ve tarımın ekonomideki payının Türkiye ortalamasına kıyasla çok daha yüksek olduğu şeklinde bilgiler detaylı olarak meclis üyeleri ile paylaşıldı.

SAKARYA VE SATSO SWOT’U GÜNCELLENDİ

Çalıştayın ikinci bölümünde meclis üyelerinden oluşan 9’ar kişilik masalarda Sakarya’nın SWOT analizinin değerlendirilmesi ve güncellenmesi yapılırken üçüncü bölümde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın SWOT analizinin güncellenmesi gerçekleştirildi. Önceki yıl hazırlanan SWOT Analizi üzerinden gerçekleştirilen revizyon çalışmasında önceliklendirmeler de yapıldı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı