Cumhuriyetimiz 95 Yaşında, Kutlu Olsun

#ferizlide.com

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü münasebetiyle tüm esnaflara kolonya dağıttı.

Tüm esnafları tek tek dolaşan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, esnaflara kolonya dağıtarak, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

29 Ekim 1923 tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir diyen Başkan Soğuk, “Bugün ülkemizin her köşesinde, Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıldönümünü büyük bir heyecanla kutluyoruz. Bugün hızlı bir dönüşüm geçiren dünyamızda Türkiye’nin önemi her geçen gün artmakta, ülkemiz sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp küresel bir güç haline gelmektedir. Bütün bir milletçe el birliği ve gönül birliğiyle çalışmayı sürdürecek olursak çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel yoktur.

Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, köklü bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçısı olan bir millet olarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı inşa edeceğiz. Bu anlamlı duruşumuzla, kardeş kavgası çıkarmak isteyenler beyhude bir çaba içerisinde olduklarını anlayacaklardır. Milletimiz, 15 Temmuz gecesi FETÖ mensubu hainlerin silahlarına göğsünü siper ederek, özgürlüğüne, demokrasisine, hükümetine ve devletine sahip çıkmıştır. Milletimiz Cumhuriyetimize sahip çıkarak 100. Yılını kutlayacağımız 2023 hedeflerinde yeni Türkiye’mizin önünü açmıştır.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklal kahramanlarımızı şükranla ve rahmetle anıyorum. Tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet bayramını en içten dileklerimle kutluyorum,” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu