Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya’da

#ferizlide.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Demokrasi Meydanındaki mitingde binlerce vatandaşa hitap etti.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri çalışmaları kapsamında Sakarya Demokrasi Meydanındaki Ak Parti mitingine katıldı. 

İlgili Makaleler

Zonguldak Ereğli’deki programı uzayan Erdoğan Demokrasi Meydanına yaklaşık 1 saat gecikmeli geldi. 

Saatler öncesinden meydanı dolduran binlerce vatandaş Erdoğan’ın gelişiyle büyük coşku yaşadı. 

Erdoğan sahneye, merhum sanatçı Kayahan’ın ‘Bizimkisi bir aşk hikayesi’ şarkısından uyarlanan seçim şarkısı eşliğinde çıktı. 

Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Sakarya Türküsü’ şiirinden dizeler okuyarak konuşmasına başladı. 

Erdoğan, partisinin Sakarya mitinginde yaptığı konuşmada, 31 Mart akşamı bu aşk hikayesini farklı bir şekilde yazacaklarını söyledi.

Hak ve hakikat yolunda 40 yıldır birlikte yolculuk yaptıkları Sakarya’nın ilçelerindeki, mahallelerindeki, hanelerindeki vatandaşları selamlayan Erdoğan, “Artık bahar kendini iyiden iyiye belli etmeye başladı. Bahar, yılın bir mevsimi. Sakarya’nın gönlü vatan sevgisiyle, millet sevdasıyla, ülkeye hizmet aşkıyla dört mevsim baharı yaşıyor. Baharın müjdecisi olarak havaya, suya, toprağa düşen cemreler, inşallah 31 Mart’ta büyük ve güçlü Türkiye’nin müjdecisi olarak ben inanıyorum, sandıklara da düşecektir.” dedi.

Bunun için 11 günün kaldığını hatırlatan Erdoğan, seçim mitinglerine 8 Şubat’ta Sivas’ta başladıklarını, bugün Sakarya’da 45. il mitingini yaptıklarını, Sakarya’dan sonra Kocaeli’ne gideceğini, İstanbul’da 13, Ankara’da 8 ilçe mitingi yaptığını, akşam Üsküdar’da 14. ilçe mitingini yapacağını kaydetti.

Sakarya’ya gelmeden gittiği Ereğli ile birlikte çeşitli illerde 4 ilçe mitingi gerçekleştirdiğini ifade eden Erdoğan, 39 günde 71 miting gerçekleştirmiş olacağını anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu