COVID-19 Aşı çalışmalarına destek

Dünyayı ve Ülkemizi etkilemeye devam eden covid-19 salgınıyla mücadelede Sağlık Bakanlığımız tarafından başarıyla yürütülen çalışmalar kapsamında aşı stokları oluşturulmuş ve belirlenen takvim doğrultusunda ücretsiz olarak aşılama başlamıştır.

Bu doğrultuda salgın hastalıklarla mücadelede en iyi korunma yöntemi olan aşıdan en verimli şekilde faydalanabilmek için toplum bilincinin artırılması gerekmektedir. Aşılamanın hedeflenen düzeye gelmesiyle birlikte covid-19 ile mücadelede önemli bir başarı sağlanacaktır. 

         Bu yüzden Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı takvim doğrultusunda kriterlere uyan ancak aşısını yaptırmayan vatandaşlarımızın konuyla ilgili farkındalığı artırılmalı ve aşı olmaları önem arz etmektedir. Toplum sağlığı açısından önemli olan bu konuda her zaman desteklerini yanımızda hissettiğimiz medya kuruluşlarımızın, birkaç gün görsel anlamda konuyu gündemde tutmalarını halkımızın sağlığı açısından rica ediyoruz. 
         Medya kuruluşlarımız gönüllü olarak web siteleri başta olmak üzere binlerce kişiye ulaşarak ilimizde aşıya karşı farkındalığı oluşturmak için hazırladığımız görselleri kamu yararına ücretsiz olarak hafta sonuna kadar uygun görecekleri alanlarda  yayınlamaları, bu yöndeki mücadelemize güç katacaktır. İlgi ve alakanızdan dolayı şimdiden teşekkürü borç biliriz.
Doç. Dr. Aziz ÖĞÜTLÜ
İl Sağlık Müdürü
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x