Çöp özelleştirme ihalesindeki iddialarında boşa çıktı

#ferizlide.com

Ferizli Belediyesi bir kez daha hakı bulundu. Çöp özelleştirme ihalesindeki iddialarında asılsız olduğu ortaya çıktı. Bakanlık onayladı. İç işleri bakanlığınca onaylanan belge aşağıda sunulmuştur.

Bazı Siyasi İlçe Başkanları ve meclis üyeleri iddialarını hızla gündeme taşımışlardı. Her zaman olduğu gibi bir kez daha yanıldıkları ortaya çıktı.

Konuya ilişkin Belediye Başkanı Ahmet Soğuk:

“Hepimizin gözleri önünde projelerle büyüyen bir Ferizli’ye şahit olmaktayız. Artık ilçemiz çağdaş seviyelere yükseliyor. Fakat ilçemizin geldiği noktayı hazmedemeyen, durumdan rahatsız olan kesimler hep oldu, olacaktır da. Bazı siyasi ilçe başkanları ve bazı meclis üyeleri 4 yıldır belediyenin çöp özelleştirme ihalesinde yolsuzluk var iddialarını sürekli gündeme getirdiler. 4 yıldır her denetleme sonrası bu iddialarını yinelediler. Aylarca da gündemi meşgul ettiler.

Denetleme komisyonunu da, şahsıma cephe alan meclis üyesi arkadaşlarla oluşturdular. Çöp ihalesinden pis kokular geldiğini söylediler. Önyargılı hareket ettiler. Daha denetleme esnasındayken bile konuyla ilgili basın toplantıları düzenleyip, boy boy manşetlere taşıdılar.

2014 yılından beri bitmek tükenmek bilmeyen bu asılsız iddialar, kamuoyumuzu epey rahatsız etmekteydi.

Biz her ne kadar kendimizden emin olsak da, vatandaşımızın aklında konu ile ilgili soru işareti kalmaması gerekiyordu. Zira son zamanlarda bununla ilgili sosyal medya ve gazetelerde vicdanları yaralayacak tarzda, kamuoyunun huzurunu da hiç düşünmeden, şahsımızı ve belediyemizi haksız yere ve sürekli eleştirmişlerdi.

Bitmek bilmeyen bu ağır eleştirilerin araştırılması ve kamuoyunun aydınlanması için İç İşleri Bakanlığımızdan mülkiye müfettiş talep ettik. Diğer iddialar gibi bu konunun da araştırılmasını istedik. Mülkiye Müfettişi, birkaç ay önce çöp özelleştirme ihalesi hakkında ortaya atılan iddialar üzerindeki gerekli çalışmalarını yerinde inceledi ve tamamladı. Raporu İç İşleri Bakanlığımıza sundu. İşte bu rapor, belediyemizin çöp ihalesinde de herhangi bir yolsuzluğun bulunmadığını belgeleriyle ortaya koydu ve bakanlığımızca onaylandı.

Böylece belediyemize yönelik yapılan bir yolsuzluk iddiasının daha uydurma ve asılsız olduğu ortaya çıktı. İstemeyerek dahi olsa hiçbir eksiklik ve yolsuzluk bulunamadı.

İnanıyoruz ki artık çöp Ferizli’de tarih olmuştur. Israrla yolsuzluk var diye iddia edenler boylarının ölçüsünü almışlardır. Bakalım bundan sonra ne diyebilecekler? Yine bir kılıf uyduracaklar mı? Her yerde çöp ihalesinde yolsuzluk var deyip naralar atan bazı siyasi ilçe başkanı arkadaşlarımız ve bazı meclis üyesi arkadaşlarımız özür dileme erdemini gösterebilecekler mi?”

Daha önceki asılsız iddiaları gibi buda aynı şekilde asılsız çıkmıştır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

İçişleri bakanlığınca onaylanan o belgeyi aşağıda sunuyoruz:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x