Çocuklar Namaz ve Kur’an’la tanıştı

#ferizlide.com

Diyanet İşleri Başkanlığının başlattığı Ferizli Müftülüğü tarafından okulların yarıyıl tatiline girilmesi ile hayata geçirilen “Haydi Çocuklar Camiye” isimli proje kapsamında kurallara uyan çocuklar ödüllendirilecek.

Kemalpaşa Mahallesi Camisi’nde başlatılan proje çerçevesinde, vakit namazlarına katılan çocuklar Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmeye başladı.

Kampanya sonunda cami imamı tarafından çocukların camiye gelişleri ile Kur’an-ı Kerim okumaları değerlendirerek, puan verilecek. Puanlara göre de kurallara uyan çocuklar ödüllendirilecek. Bu sabah kılınan namazının ardından çocuklarla birlikte cay ocağında simit, poğaça, zeytin, peynir ile birlikte kahvaltı yapan Ferizli müftüsü ve cami imamaları güzel bir tablo oluşturdular.


Proje hakkında kısa bir bilgi veren Ferizli Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı, ibadetlerin önemli bir parçası olan namazı, Kur’an-ı Kerim’i tanımak ve öğrenmek için çocuklara yönelik projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Çocuklara bu yaşta hem Kur’an-ı Kerim okumayı, namaz kılmayı ve camiyi tanıtmayı amaçladıklarını belirten Yazıcı, “Projemizi ilk olarak Kemalpaşa Mahallesi Camisi’nde başlattık. Camiye zamanında gelen ve kurallara uyan çocuklar için cami imamı veya görevlileri tarafından puanlamalar yapılıyor. Bu kurallara en iyi şekilde uyan çocuklarımızdan birinci, ikinci ve üçüncü olarak hediyeleri verilecektir. Zaten bu projeye katılan çocuklarımızın hepsi hediyeyi hak ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x