Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılını kutluyoruz.

#ferizlide.com:23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100'üncü yılını kutluyoruz.

23 Nisan 1921’de Milli Bayram olarak kutlanmaya başladı. Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan Bayramı’nı, 23 Nisan 1929 tarihinde çocuklara armağan etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıldönümü anısına Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanıyor. 23 Nisan’ın Milli Bayram Addine Dair Kanun, Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açılışından tam bir yıl sonra, 23 Nisan 1337 (23 Nisan 1921) yılında kabul edildi, kanun 2 Mayıs 1337’de (2 Mayıs 1921) ise Ceridei Resmiye’de (Resmi Gazete) yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

İlgili Makaleler

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri alan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurt içinde ve yurtdışındaki temsilciliklerde, bütün kurumlarda ve okullarda çeşitli etkinliklerle kutlanarak milli birliğin kenetlenmiş ruhunu temsil ediyor.

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını ve bunun için alınan tedbirler nedeniyle evlerde kutlamaya mecbur bırakıldığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99 yıl sahada kutlanırken bugün 100’üncü yılını üzülerek evde kutluyoruz.

Ferizlide.com haber olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu bir gelecek diliyoruz.

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu