Cinsel İstismar ve Çeşitli suçlardan 93 kişi tutuklandı

#ferizlide.com

Jandarmanın Ocak Ayı Asayiş Raporu…

Jandarma 1-31 Ocak tarihleri arasında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 362 şahsı yakalayarak adalet önüne çıkarttı. 93 Tutuklama.

Jandarmanın Sakarya’yı güven ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar kararlı bir şekilde devam ediyor.

1-31 Ocak tarihleri arasında Jandarma asayiş timleri 132.262 şahsı sorguladı. Sorgulamalar neticesinde çeşitli suçlardan aranma kaydı olduğu tespit edilen 362 şahıs yakalanarak adalet önüne çıkartıldı. Bu şahıslardan 93’ü hakkında çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklama kararı verildi. Diğer 269 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

-“Cebir, Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma“ suçundan kesinleşmiş “5 yıl” hapis cezası bulunan M.P.

-“Nitelikli Konut Dokunulmazlığını ihlal ve Hırsızlık” suçundan kesinleşmiş 7 yıl hapis cezası olan A.Y.

-“2313 Sayılı Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkındaki Kanuna Muhalefet” suçundan kesinleşmiş 7 yıl hapis cezası olan H.A.

-“Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma, Taşıma ve Bulundurma” suçundan 8 yıl 4 ay 26 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan İ.H.

-“ Basit Cinsel Saldırı“ suçundan 9 yıl 4 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ö.K.

-“Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı” suçundan kesinleşmiş 10 yıl hapis cezası bulunan O.D. ve “Dolandırıcılık “ suçundan kesinleşmiş 14 yıl hapis cezası olan H.G. isimli şahısların da aralarında bulunduğu 362 şahıs Ocak ayı içerisinde yakalanmıştır.

Yakalanan şahıslardan 93 kişi çıkarılmış oldukları mahkemece tutuklanarak çeşitli ceza evlerine konulmuştur.

Yapılan her şey yaşanabilir, huzurlu bir Sakarya için olduğunu bildiren Jandarma suçlularla olan mücadelelerinin hız kesmeden Şubat ayında da artarak devam edeceği bildirildi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x