Çilimtaş Toplu İş Sözleşmesi

#ferizlide.com

Düzce’ye bağlı Çilimli İlçe Belediyesi’ne ait ÇİLİMTAŞ İNŞAAT HAFRİYAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİNDE çalışan işçiler için Hizmet İş Sendikası ile ÇİLİMTAŞ şirketi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Bölgemizde ilklerden olan toplu iş sözleşmesinde çalışanlar adına güzel kazanımlar elde edildi. 16 aylık yapılan sözleşmede çalışanların aylık kazançlarına ilk 8 ay 600,00 TL sonraki 8 aya da ilave 300,00 TL olmak üzere sözleşme süresince aylık 900,00 TL maaş artışı sağlanmış oldu. İdari Maddeleri Belediye kadrolu çalışanlarına ait toplu sözleşmesine uyarlandı.

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin YAVUZ yaptığı açıklamada işçilerin kadroya geçişlerinde yardımcı olduklarını kaydederek, hem kadronun hem de sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Güzel bir sözleşme yapıldığını vurgulayan YAVUZ emeği geçen herkese teşekkür etti. Şirketimizin tüm imkânlarını kullanarak yaptığımız bu ilk sözleşme ile iş arkadaşlarımıza yeni haklar verilmiş oldu. Göreve geldiğimiz günden itibaren işçilerimizin maaşlarını hiçbir zaman aksatmadan gününde hesaplarına yatırdık. Bundan sonrada aynı düzende devam etmesini istiyoruz. Biz Çilimli’ye ve Çilimli halkımıza çalışanlarımızla birlikte bir kardeşlik ortamında hizmet vermeye çalışıyoruz ve bu şekilde hizmet vermeye devam etmek için elimizden geleni yapacağız.

Sendika Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Belediye Başkanı Muhsin YAVUZ’A Belediye imkânları dâhilinde çalışanlarına güzel bir sözleşmeye olanak sunduğu için teşekkür etti. GÖKDEMİR, imzalanan toplu iş sözleşmesinin örnek bir sözleşme olduğunu, hatta bölgede ilk sözleşmelerden biri olduğunu belirtti.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x