Çiftçi tarlasının başında

#ferizlide.com: Koronavirüs salgını nedeniyle son üç gündür uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

Elbette bu yasak içerisinde zorunlu olarak değişik mesleklerde insanlar çalışmaya devam ediyor. Bunlardan en önemli gurup ise elbette çiftçilerimizdir.

İlkbahar ve ekim mevsiminde olmamız hasebiyle sokağa çıkma izin belgeli olan arazi sahipleri çiftçilerimiz tarlarında ekim yapmaya devam ediyorlar.

Köylerde bağ, bahçe, tarlalarda son baharda hasat etmek üzere gerekli işlemler çiftçilerimizin gayretleriyle hayata geçiriliyor.

Gözlem için gezdiğimiz köyler- mahallelerimizde hemen her arazi sahibi ziraat aletleriyle tarlasında bahçesinde çalıştığını görmek onur ve güven verici.

Dikkatimizden kaçmayan önemli bir husus ise, OSB bölgesi ilan edilen ve geçtiğimiz ay idare mahkemesince durdurulan Seyifler, Abdurrazzak, Tokat, Doğancı, arazilerinde geçmiş yıllara nazaran kıyasladığımızda hemen hemen tüm araziler ekilmiş olmasıydı.

Elbette bunda hem dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını, hem de mahkemenin verdiği iptal kararı önemli rol oynamış çiftçiyi toprağına döndürmüştür.

Sanayi adı altında toprak toplayıcılar, projeciler, dernekçiler, siyasetçiler ‘biz o mahkeme kararını da aşarız’cılar; sofradaki tüm gıdaların topraktan geldiği yeniden fark edildi ve çiftçi tarlasına döndü.

#ferizlide.com:mustafa üstübi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu