CHP’de Azize Çeroğlu yeniden başkan seçildi

CHP Sakarya İl Kadın Kolları'nın olağan genel kurulunda mevcut başkan Azize Çeroğlu yeniden başkanlığa seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Kadın Kolları’nın olağan genel kurulu Adapazarı’ndaki bir otelde yapıldı. Mevcut başkan Azize Çeroğlu ile Nermin Nurşen Şirin il başkanı olmak için yarıştı.

Kongreye Parti Meclisi (PM) üyesi Ayça Taşkent, İl Başkanı Ecevit Keleş, eski İl Başkanı Erdoğan Isır, ilçe başkanları ve ilçe kadın kolları başkanları ile üyeler yoğun katılım sağladı. İl Başkanı Ecevit Keleş, kongrede yaptığı konuşmada “Cumhuriyet Halk Partisi her zaman bir olmuştur ve her zaman da bir olacaktır. Bugün iki adaylı bir seçim var. İkisi de tanıdığım, beraber mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızdır. CHP’de hiç biz zaman kaybeden olmayacaktır. Her zaman birlik beraberlik içinde kazanan örgüt olacaktır” ifadelerini kullandı.  Adaylar Azize Çeroğlu ve Nermin Şirin, kendilerini tanıttıkları ve hedeflerini anlattıkları konuşmalar yaptılar.  Konuşmaların ardından 180 delegenin oy kullanacağı seçime geçildi.  Bazı delegelerin koronavirüs tedbirleri kapsamında salona yüzlerine maske takarak geldikleri görüldü.

İlgili Makaleler

Yapılan oylamanın ardından oylar sayıldı. Yapılan sayımlar sonucunda 100 oy alan mevcut başkan Azize Çeroğlu yeniden CHP İl Kadın Kolları başkanlığına seçildi.

Sakarya Yenihaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu