CHP Sakarya’da İYİ Partiyi destekleyecek

#ferizlide.com

İYİ Parti ve CHP arasındaki iş birliği görüşmeleri kapsamında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu bir araya geldi.

Sakarya’da  CHP Büyükşehir belediye başkanlığı adaylığında İYİ Partiyi destekleyeceği açıklandı.

Görüşmeden iş birliği kararı çıktı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener CHP Genel Merkezi’nde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile saat 20.00’de bir araya geldi. Görüşme öncesi CHP ve İYİ Parti’nin uzlaşıya vardığı öğrenildi.

Gelen ilk bilgilere göre Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Aydın, Muğla, Tekirdağ, İzmir, Eskişehir’de CHP adayı desteklenecek. Balıkesir, Denizli, Manisa, Kocaeli, Konya, Samsun, Trabzon, Kayseri, Sakarya ve Gaziantep ise İYİ Parti’de olacak. İki lider görüşme sonrası açıklama yaptı. 

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan açıkladı.

Konuyla ilgili ferizlide.com haber editörünün aradığı İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, “gelen bilgiler doğrudur. Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya’da Büyükşehir’e aday göstermeyecek. İYİ Partiyi destekleyecek kararı genel başkanlar tarafından deklare edildi. İyi Parti olarak büyükşehir adayımızı önümüzdeki günlerde açıklayacaktır.” Diye açıklamada bulundu.

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır Tv264 te canlı yayınlanan Basın kulübü proğramına telefonla bağlanarak açıklamada bulundu.

İl Başkanı Isır, “Gurup başkan vekilimiz Engin Özkoç’un verdiği bilgi, evet doğrudur böyle bir ittifak olmuştur. Sakarya’da CHP aday çıkartmayacak İYİ partinin çıkaracağı adayı destekleyecek. Önümüzdeki günlerde örgütlerimizi toplayıp değerlendirme sonunda gerekli açıklamaları basına, medyaya açıklayacağız.”   

 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x