CHP Kadın Kolları Kocaeli’nde Toplandı

#ferizlide.com

CHP Kadın Kolları Başkanları ve yöneticileri, Genel Başkanımız Sayın Fatma Köse’nin öncülüğünde toplanarak, Yaklaşmakta olan yerel seçimlerle ilgili sonuç bildirgesi yayınladılar.

21.Aralık.2018 tarihinde Kocaeli ilimizde Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Düzce, Kocaeli, Sakarya, Yalova illerimizin Kadın Kolu il başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ve ilçe kadın kolu başkan ve yönetim kurulu üyelerimizin katılımıyla Kadın Kolu Genel Başkanımız Sayın Fatma Köse’nin öncülüğünde gerçekleştirilen Marmara Bölge toplantısının sonuç bildirgesidir;

Kadın kollarımızın yöneticilerinin katılarak yaptıkları konuşmalarıyla, ülkemizdeki kadın sorunlarının ve çözümlerinin belirlendiği, yerel yönetimde kadın önceliğinin vurgulandığı toplantımızda sonuç bildirgesi CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse açıkladı.

1-Mevcut hükümetin baskıcı yönetim anlayışıyla kadın olarak her gün daha zor olan yaşam koşullarının iyileştirilmesi umudu sadece sosyal demokrat yönetim anlayışıyla CHP’sinin iktidarıyla mümkün olacaktır.

Ülkemizin karanlığa değil Aydınlığa olan özlemi için kadın örgütümüz var gücüyle çalışmalarını sürdürecektir.

2-Yaklaşmakta olan yerel seçimler için kadın örgütümüzün beklentisi kadın temsiliyetinin öncelikle partimiz içinde artış göstermesidir. Bu artış partimizin kadına karşı bakış açısının en güzel yansıması olacaktır.

Belediye başkanlığı başta olmak üzere, belediye meclis üyeliklerinde kadın temsiliyeti iktidarı hedefleyen partimize yakışır kadın emeğine verilen değeri gösterir olmalıdır.

Amacımız toplumun %50 sini oluşturan kadınlarımızın başta Türkiye Büyük Millet Meclis’i olmak üzere her türlü karar alma mekanizmalarında %50

temsiliyet oranına ulaşmalarıdır. Bu amaca yönelik çalışmalarımız gerek örgüt içi gerekse örgüt dışında hız kesmeden devam edecektir.

3-Halka en kolay dokunabilen muhtarlıklarda kadın muhtar sayısının arttırılması için çalışmalarımız planlanmış olup 81 ilde bu çalışmalarımız yapılmaktadır.

4-Belediye meclis üyeliklerinde kadın adaylarımızın listelere fermuar sistemi ile yerleştirilmesi istenilen %50 temsiliyetin vazgeçilmezidir.Bu konuyla ilgili parti tüzüğümüzün uygulanması emeklerimizle bilgimizle ve tecrübelerimizle elde ettiğimiz hakkımızdır ve bu hakkımızı kimselere bırakmaya razı olmayacağımız bilinmelidir.

5-Yerel yönetimlerde Kadın Dostu belediyecilik anlayışının yaygınlaşarak ilçesinden başlayarak daha güvenli, daha özgür ve daha mutlu kadınların ülkemizde yaşaması için Genel merkezimiz tarafından belirlenen belediye başkan adaylarımızla birlikte kadın örgütü olarak çalışmalarımızı planlayacak ve 31 Mart 2019 tarihinde zaferi hep birlikte kucaklayacağız.

6-Seçim çalışmaları sırasında örgütümüzden beklenen performansın gerçekleşebilmesi sadece kadınlarımızın insanüstü çaba ve gayretleriyle olamaz bu anlamda örgütün her kademesine ve her bir üyesine görev düşmektedir. Kadın kollarımız il ve ilçelerinde ana kademlerle koordineli çalışmalar yaparken hakettikleri saygınlığın kendilerine gösterilmesi şarttır. Ayrıca çalışmalar sırasında ihtiyaç duydukları gerek lojistik gerekse materyal desteği en verimli şekilde kendilerine verilmesi önemlidir. Çalışma koşullarının iyileştirilmesi gönüllü kadınlarında bu çalışmalara katılımını sağlayarak daha güçlü bir yapıyı oluşturacaktır. Aksi takdirde yetersiz koşullarla çalışma yapılması hedefe ulaşmamızı sağlamayacaktır. Ve herkes Kadın örgütünü haksız yere eleştirmek yerine kadın emeğinin mucize yaratmak için yeterli olmadığını bilmeli emeğin üstüne emek koymayı kendine prensip edinmelidir. Başarı ancak bu anlayışla gelebilir.

7-Yerelden genele ülkemizin her yerinde özveriyle çalışan önce kadın önce anne olduğunu bilen kadın kollarımız sabırla özveriyle gelecek güzel günler için çalışmalarını sürdürürken yaşadıkları sıkıntı ve temsiliyet noktasında haksızlıklara karşıda tepkisiz kalmayacak kadar kararlıdır. Birlikteysek Güçlüyüz diyerek yola çıkan örgütümüz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun

hak hukuk adalet şiarının kadın örgütü içinde partimizde hayat bulacağı günleri umutla beklemektedir.

8-Diğer adı Barış olan biz kadınların savaşa ve bu savaş da yitirilen canlara Albayraklarla gelen evlat acılarına sessiz kalmamız mümkün değildir. Bu ülkede kardeşliği komşularımızla barışı istiyoruz. Ve bunu hemen şimdi istiyoruz. Biz o evlatları bu vatana hayırlı olsunlar diye yetiştirdik, yüreklerine vatan bayrak sevgisini yerleştirdik ama sadece birilerinin yönetemedikleri için şehit olmalarına razı değiliz. İçimizi yanıyor daha fazla analar ağlamasın diye CHP’li kadınlar olarak biz partimizin iktidarı için var gücümüzle çalışacağız ve başta kadınlar sonra ülke gülecek ve bu topraklar daha yaşanır olacak.

Ülkemizin daha Demokrat daha Adaletli daha güzel yarınları için CHP’si var biz kadınlar da yüreğine saplanmış 6 okumuzun sevdasıyla iktidarı kucaklayacak günlerin yakın olduğuna olan inanıyor bu inançla çalışmalarımızı gece gündüz aralıksız sürdüreceğiz.

Bu çalışmaları yaparken eleştiri odaklı değil gelecek vaat ederek gönüllere dokunarak yapacağımızı kamuoyu ile paylaşırız.

Biz kadınlar;

KADINSIZ DEVRİM OLMAZ OLSA DA BU DEVRİM OLMAZ DİYOR mücadelemizi yılmadan vereceğimizi buradan ilan ediyoruz dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x