CHP İlçe Başkanı Rüştü’den Soğuk’a Sert Cevap

#ferizlide.com

Geçtiğimiz Pazartesi günü Ferizli belediye başkanı Ahmet Soğuk basına yaptığı yazılı açıklamada “Başkan Soğuk CHP İl Başkanı Erdoğan Isıra Seslendi” başlıklı açıklamasını Ferizli haber olarak bizde şu başlıkla vermiştik, Ahmet Soğuk ‘bende İstifa Ederim’ dedi.

İşte bu açıklamaya cevap CHP İlçe Başkanı Rüştü Yüksek’ten geldi.

İlçe başkanı Yüksek belediye başkanı Ahmet Soğuk’a cevap diye başladığı yazılı açıklamasında; “Ferizli’den doğru CHP il başkanına laf etmek sizin haddinize değildir. Siz Ferizli belediye başkanlığını kazandığınız zaman ‘ben parti rozetimi çıkardım’ demiştiniz. Sizle alakalı olmayan bir konuda CHP il başkanına laf etmeniz kendi il başkanınıza, il teşkilatınıza, milletvekillerinize karşı saygısızlık ve had bilmezlik olarak kendi partinizin kamuoyuna yansımaktadır.

Siz bırakın 17 sıfır hikayelerini de on yıllık belediye başkanı olarak şu haline bir bak. 17 belediyeden en başarısız belediyesiniz. Ferizli belediyesi olarak asil görevlerinizden hangisi yapa bilmişsiniz? 15 ilçede kapalı Pazar yeri var, bizim ilçemizde niye yok? 13 ilçede kapalı çarşısı caddesi var, bizde niçin yok? 14 ilçede terminal var siz niçin yapmadınız? Her ilçede konferansa salonları, sinemalar, hamamlar mevcut Ferizli’de var mı? Başka ilçeler Meslek Yüksekokulları inşa etti bizde niçin hala ilkokulda eğitim veriliyor? Siz belediye başkanı olduğunuzdan beri belediye bütçesinin yatırım ihale sayısı kaçtır? 17 mahallede birçok taşınmaz sattın ne yaptın o paraları? On yıllık başkan olarak aha gidiyorsunuz eseriniz nedir? Bana sakın devletin, özel sektörün yaptıklarını anlatma sen ne yaptın? Geldiğinden beri belediyenin borcu 3 kat daha arttı. Siz sonra aday olabilecek misiniz de ‘bende istifa ederim’ diye açıklama yapıyorsunuz, bunlara cevap verin bırakın 17 sıfır hikayelerini! Siz son zamanlarda panik içindesiniz niye?

Neyi neren kurtarmaya çalışıyorsunuz?

Sayın Soğuk, Hakkınızda yapılan suç duyurularının ağrıları mı başladı? Özel firmalarla aranızda ki akçeli işler mi sıkmaya başladı? Kendi bakanınızın verdiği soruşturma izinleri mi depreşmeye başladı? Parke yolsuzluğu diye kamu oyuna yansıyan, asfalt ihalesi, ibadet alanı imar değişiklikleri, makamı kullanarak yakın akraba ve dünürler üzerinden rant sağlamalar mı sıraya girdi?

Sayın Soğuk, ne diyorsunuz yazınızda; 17 ilçeden biri de Ferizli’dir. “(CHP)İlçemizde bırakın belediye başkanlığını almayı, Ferizli’den, Büyükşehir Belediye Meclis üyesi çıkarsınlar, bende istifa edeceğim.” Zaten partiniz sizi aday göstermeyecek ki, o gün siz nereden istifa edeceksiniz?

Sonra meclis üyeleri hep senin partindendi ama hepsi senin gibi düşünmüyordu!

Bak üç dönemdir yolsuzluk var iddiasıyla senin meclis üyelerin faaliyet raporunu imzalamadı.

Demek ki vicdan partiden önce geliyor sayın başkan.

(Ama sen her eline gelen evrakla kamuoyuna aklandım diye açıklamalarda bulunuyorsun)

İşte tüm bu çamurların içerisinden sırf gündeme gelmek için benim il başkanıma 17 sıfırla laf ediyorsunuz. Bu üslubunuzdan ve had bilmezliğinizden dolayı kamuoyu önünde sizi kınıyorum” diyerek bitirdi.

Soğuk’un önceki açıklaması için fotoğrafa tıkla

2 Yorum

  1. CHP li Rüştü Ruştünü ispat ederek Soğuk u buz gibi etti. adam ne laflar etti hiç beklemezdim tebrikler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu