CHP 25 Milletvekiliile destek verdi

#ferizlide.com

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 25 Milletvekili, Arifiye İlçesinde bulunan 1’inci Ana Bakım Fabrika Komutanlığı’nın özelleştirilmesine tepki göstermek için Sakarya’ya geldi. Harb-İş Sakarya Temsilciliğinde işçi ve vatandaşla buluşan milletvekilleri, işçilere destek sözü verdi.

Aralarında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Grup Başkan Vekili Engin Özkoç’un yanı sıra Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Antalya Milletvekili Cavit Arı, Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan ve Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya Sakarya’ya geldi.
 
 
CHP İl Binasında buluşan Milletvekilleri ve partililer, hep birlikte Atatürk Bulvarı üzerinden Yeni Cami karşısında bulunan Harb-İş Sendikası İl Temsilciliğine kadar sloganlar atarak yürüyüş yaptı. Sendika önünde işçi ve vatandaşlarla CHP’lileri karşılayan Yaşar Yavuz, kendilerini yalnız bırakmayan CHP ve İYİ Parti Milletvekillerine ve vatandaşlara teşekkür ederek, “Burada siyasi bir amaç yok. Bu fabrikada çalışanların hakkını korumaktan fazlasını yapmaya çalışıyoruz, burası Millidir ve Milli olmalıdır. Bugüne kadar o fabrika devletten kar istemedi ama alacak olan o firma devletten kar isteyecek. Bırakın bu üretimleri fabrika yapsın” dedi.
 

Yaşar Yavuz’un ardından konuşan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, “Grup Başkan Vekilimiz ve Milletvekilimiz günlerdir bu fabrikayı gündeme getiriyor, bu fabrikayı anlatmaya çalışıyor. Bugün buraya ülkenin her yerinden CHP’nin yılmaz Milletvekilleri geldi. Buraya Tank Palet’imizi savunmaya geldiler. Bugün buradaki vekillerimizin tek derdi savunma sanayinin özelleştirilememesi. Bugün hep birlikte hem Sakaryamızın hem de ülkemizin bir değerini korumak için buradayız” ifadelerini kullandı.
 
Isır’ın ardından söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Harb-İş İşçisi, vatan bekçisidir. Bugün burada üretim yapan işçimizde birer Mehmetçiktir. Nasıl ki, özel kuvvetler bir özel firmaya ya da devletin kendisine verilemiyorsa da burada Tank Palet’i de özelleştirilemez. Bu fabrikayı satmak vatanı satmanın ölçüsüdür. Eğer bu fabrikanın satılmasını destekliyorsanız Türkiye Cumhuriyetine ihanet ediyorsunuzdur, bu kadar basittir. Bu mesele bu ülkede yaşayan milyonların meselesidir. Bu bir siyasi mesele değildir, vatan savunmasında nasıl hep beraber birlikteysek bu fabrikanın da satılmasında sağcısı solcusu hep birlikte karşı duracağız” dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x