Cezaevi’nde Yangın Paniği

#ferizlide.com

Ferizli Cezaevi’nden itfaiyeye düşen “Yangın var” ihbarı panik yarattı. İsyan çıkmış olma ihtimali üzerine bölgeye giden ekipler, hükümlülerin yangın tatbikatı yaptığını görünce rahat bir nefes aldı.

 

Ferizli ilçesinde yaklaşık bin hükümlünün bulunduğu Ferizli L Tipi Cezaevi’nde “yangın” paniği yaşandı. Alınan bilgiye göre olay öğle saatlerinde cezaevinin ana binasının olduğu bölümde meydana geldi.

 

Kurumda çalışan bir kişi 110’u arayarak “Burada yangın var, alevler yükseliyor” şeklinde ihbarda bulundu. Aldıkları ihbar üzerine harekete geçen Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi Söğütlü ve Ferizli Grup Amirliği ekipleri cezaevine çıkış yaptı.

 

“Cezaevinde isyan çıkmış olması” ihtimali üzerine itfaiye merkezinde ve ilçelerde takviye kuvvetler çıkışa hazır hale getirildi. Ekiplerin ardından Ferizli haber muhabiri de ana kapıya geldikleri sırada dışarıya çıkan yetkililer herhangi bir yangının olmadığını, ateşin yapılan tatbikat sebebiyle yakıldığını söyledi.

 

Hükümlülerin cezaevi bahçesinde gerçekleştirilen tatbikatta kurum gözetiminde ateş yaktığı anlaşılınca itfaiye ekipleri ve çevredekiler rahat bir nefes aldı. Yangına müdahale pozisyonu alan itfaiye ekipleri, geldikleri gibi itfaiye merkezine dönüş yaptı.

 

Öte yandan medyabar.com’a açıklama yapan Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ayhan Orhan Arancı ihbarı duyduğunda cezaevinde “isyan” çıktığını düşündüğünü belirterek, “Savcımızla da görüşeceğim bu konuyu soracağım. Ben bile tatbikat olduğunu değil bir isyan olduğunu düşündüm. Takip ettim, merkezde araçları hazır tutun dedim. Böyle bir ihmale yeniden mahal vermemek için gerekli bilgiyi vereceğiz. Buradaki paniğin, kurumda çalışan ve tatbikat yapıldığını bilmeyen bir çalışanın telaşı üzerine yaşandığını öğrendik. Herhangi bir olumsuzluk yoktur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu