Büyük Rüyamız Gerçekleşti

#ferizlide.com

Seyifler, Tokat, Abdurrezzak ve Doğanca mevkiine kurulacak Mega OSB çalışmalarında mutlu sona ulaşıldığını müjdeleyen Başkan Soğuk, “ bakanlığımız çalışmasını tamamladı ve Mega OSB’miz resmen onaylandı. 5 bin 300 dönüm alan üzerine kurulacak bu tesis Marmara Bölgesinin en büyük Metal ve Otomotiv İhtisas Sanayi Bölgesi olacak. İlçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum,” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk açıklamasında şunları söyledi:

Bilindiği üzere büyük çaba ve yoğun çalışmalar sonucunda 5 bin 300 dönüm alan olan Ferizli Mega OSB son aşamaya gelmişti. Devleti ilgilendiren tüm kurumlardan alınan bilgiler raporlanmış ve bakanlığa gönderilmişti. Bakanlık yaptığı çalışma sonrası Ferizli Mega OSB tüzel kişiliğini onayladı. Şuan da resmileşti. Çok şükür yaptığımız yoğun çalışmaların karşılığını aldık. Burası 5 bin 300 dönüm marjinal alan üzerinde bir Metal ve Otomotiv İhtisas Sanayi Bölgesi ve aynı zamanda Marmara Bölgesinin en büyüğü olacak.

Mega OSB çalışmalarının peşini bırakmayan ve çalışmalar boyunca büyük emekleri olan başta valiliğimize, değerli vekillerimize, SATSO Başkanımız Sayın Akgün Aktuğ ve yönetimine, büyükşehir belediyemiz ile devlet büyüklerimize, Ferizli adına yapmış oldukları çalışmalardan dolayı minnetle şükranlarımı sunuyorum.

Biz Ferizli’yi hem tarım, hem de sanayide MEGA ilçe yapacağımızın garantisini vermiştik. Çok şükür bugün büyük bir engeli aşarak bunu başarmış durumdayız. Geriye şöyle bir baktığımızda tarım için inşa ettiğimiz Sulama Projesi ve sanayi için yaptığımız çalışmaların başarılması bizleri mutlu etmekte, tarım ve sanayileşme adına atılan dev bir adımdır. İnşallah bizden sonraki arkadaşlar Ferizli’mizin gerek tarım ve gerekse sanayide gelişmesini hızlı şekilde devam ettireceklerdir.

Eşek ölür semeri kalır, insan ölür eseri kalır misali bizde bir nebze olsun 1. OSB ve ikincisi olan Mega OSB yatırımları ile geride dev eserler bıraktığımıza inanıyoruz. Yoğun çalışmalar boyunca yanımızda olan yol arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Artık Mega OSB’mizin kuruluşu resmen ilan edilmiştir.

Artık tarımın yanı sıra Ferizli, sanayisi ile de üreten bir ilçe olacaktır. İlçem adına Mega OSB çalışmalarımızda emeği geçen herkese bir kez daha yürekten şükranlarımızı sunuyorum.

5 bin 300 dönüme kurulacak olan Mega OSB’nin (Metal ve Otomotiv İhtisas Sanayi Bölgesi) Ferizli’ye, Sakarya’ya ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Ahmet Soğuk

Ferizli Belediye Başkanı

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x