Bu Yolun Sonu Çıkmaz Sokak Baba

Bu Yolun Sonu Çıkmaz Sokak Baba
Hamit hoca oğlu Mehmet’i karşısına aldı.  Ona oğlum sana sıkı sıkı öğüt veriyorum  asla Kuran yolundan ayrılma. Sakın sakın adaletsiz olan devlet yöneticisini savunma.  Ben sana savun desem  beni de asla dinleme.
    Oğlum bütün peygamberler o gün yönetici olan ve halka zulüm eden firavunlarla ve nemrutlarla mücadele etmişlerdir. Sen de ileride halkına zulüm eden yönetici görürsen sakın ona destek verme. Hani Hazreti Ömer devletin mumunu bile kullanmaktan imtina etmiş kendi mumunu kullanmıştı işte sen de bu kadar hassas ol.
   Yıllar yılları kovaladı bir gün Hamit hoca sevinçle evine geldi hanım artık iktidara mazlumları gözetecek devlet malını Hazreti Ömer gibi kollayacak dindarlar geldi çok şükür çok şükür diyordu.
  Hükümet bütün tarikatlara cemaatlere kucak açmaya onlara bir takım maddi imkanlar sağlamaya başlamıştı. Hele Fetullah Gülen cemati deyince akan sular duruyordu. Fetullah Gülen hızla hükümetin de desteği ile bütün kurumlarda güç sahibi oluyordu.
     Mehmet:  Baba bu Fetullahçılar her yeri ele geçirmeye başladı devlette söz sahibi olmak için artık Fetullahçı olmak gerekiyor bunlar ilerde çok tehlikeli işler açabilirler.
    Baba: Oğlum onlar anlı secdeli diye cevap verdi.
    Mehmet: Baba bak büyük bir saray yapıyorlar
      Baba: Olsun oğlum bizi dünya tanısının baba hani mum falan diyordun adalet diyordun oğlum fazla karıştırma reisimiz bizden iyi bilir.
      Mehmet: Baba bak askerleri fetöcülerin işareti ile içeri atıyorlar.
      Baba: Olsun oğlum askeri vesayetden kurtuluyoruz . Ama baba hani din adaletti senin bana öğretdiklerin ne oldu?
       Mehmet: Baba zina Kuranda yasak değil mi ? Hükümet zina yasasını kolaylaştırdı domuz eti daha kolay ulaşılır hale geldi baba bunlar yanlış yoldalar.
       Baba: Olsun oğlum reisimizin bir bildiği vardır.
       Mehmet: Baba dört bakan yolsuzluk yapmış devlet malına el uzatmış.
        Baba: Hayır oğlum hepsi iftira .
        Mehmet: Baba delilleri var hani bir mum falan demiştin .
         Baba: Oğlum sen de iki de bir mum mum deyip durma asabımı bozma hepsi iftira dış güçlerin oyunu.
          Hamit hoca televizyonda haberleri dinlerken gözlerine inanamadı fetö darbe yapmaya çalışıyordu. Başladı söylenmeye hain fetö falan.
         Mehmet: Ah baba ah zamanında beni dinlemedin.
        Aradan bir kaç gün geçti Hamit hoca Fetöcü Chp Fetöcü Pkk fetöcü Meral demeye başladı.
         Mehmet: Baba kusura bakma Fetöcü arıyorsan Akp nin içinde arayacaksın .Bak Akp teşkilatlarında görev alanlar zengin oluyor. Bizim ilçemizde de bir terzi vardı belediye başkanı oldu şimdi elindeki malların hesabı yok.
         Baba: Oğlum hepsi iftira .
         Mehmet:  Baba milletin alım gücü zayıfladı bunlar iktidara geldiklerinde paranın alım gücü vardı şimdi insanlar kan ağlıyor.
          Baba:  Yok oğlum öyle bir şey dünya bizi kıskanıyor.
          Mehmet: Baba somada üç yüz kişi öldü.
           Baba: Olsun oğlum bu normal iş kazası.
           Mehmet: Baba sana bir şey diyeyim senin vicdanın körelmiş Allah seni ıslah etsin. Seni sevdiğin reisinle baş başa bırakıyor ve ben asla senin yürüdüğün yoldan yürümeyeceğimi ilan ediyorum. Vicdanı olan herkes artık bu yolun yanlış olduğunu anlar. Senin gittiğin yolun sonu çıkmaz sokak baba. 10.07.2021 Ali Yavuz: Ferizli

Abone Olun
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x