Bu sergi göz kamaştırdı

#ferizlide.com

Ferizli Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından İlçemizde kadınlara ve çocuklara yönelik olarak faaliyet gösteren Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) faaliyetleri; yapılan yılsonu açılışıyla sona erdi.

Bugün saat 14.00te gerçekleştirilen Açılışa Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Aslanköylü, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Milli eğitim müdürü Soner Yılmaz, daire amirleri siyasi parti ve STK temsilcileri ile kursiyerler katıldı.

SODAM Merkezinde bayan kursiyerler sosyal ve Külteler Faaliyetlerden müzik eğitimlerine kadar verimli bir dönem geçirdi.

Yoğun katılımlar ile gerçekleşen eğitimlerde kursiyerler, yeni yeni arkadaşlıklar kazandı. Özgüvenleri arttı. Burada açılan kurslar ve verilen eğitimlerle sadece el becerisi öğrenilmediğinin “Aynı zamanda sevgi, saygı ve dostluk gibi kazanımların da elde edildi.

Kurslara katılarak büyük bir emek ve sabır gösteren kursiyerlerin eğitimlerde kullanılan tüm malzemelerin SODAM tarafından karşılanıyor.

Bayanlar kurslar sayesinde günlük hayatın stresinden uzaklaşma fırsatı da buluyorlar.

Yıl boyunca SODAM merkezimizde Halk Eğitim müdürlüğünün hazırladığı kurslarda farklı branşlarda eğitimler gerçekleşti.

El sanatlarından, Geleneksel yöresel Aşçılık Kurslarına geleneksel sanatlardan, güzel sanatlara, müzik eğitimlerine kadar verimli bir dönem geçirdiği ifade edilen dönem sonunda birbirinden güzel eserler sergilendi. Sergiyi gezen ilçe kaymakamı Aslanköylü ile belediye başkanı Gündoğdu birbirinden kıymetli el emeği göz nuru eserleri hayret ve gıptayla izlediler. Kursiyerlere ve SODAM yönetimine verdikleri emek karşısında bu güzel sergiyi düzenledikleri için teşekkür etti ve başarılarının devamını dilediler.

Kursiyerler ise protokol üyelerine, kendi yaptıkları değer atfeden birer tablo hediye etmeyi ihmal etmediler.

Şenlik havasında geçen ve 360 kursiyerin katıldığı çok beğenilen sergi bayanların mutfakta hazırladıkları lezzetli yiyecekler ikramıyla son buldu.

Sergi hafta sonuna kadar vatandaşların ziyaretine açık kalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu