Bu operasyonlar sonucu 121 kişi tutuklandı

#ferizlide.com: Jandarmaya ait sorumluluk bölgesinde 1-31 OCAK 2020 tarihleri arasında 608 asayiş olayı meydana gelmiş olup, toplamda 121.452 şahıs sorgusu yapılmıştır.

Jandarmanın Ocak Ayı Asayiş Raporu…

Jandarma yol uygulamalarında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 766 şahsı yakalayarak adalet önüne çıkartmış olup, bu suçlulardan 121 kişi çıkarıldığı mahkemeler tarafından tutuklanarak çeşitli ceza evlerine konulmuştur.

Jandarma Sakarya’yı güvenli ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlara kararlı bir şekilde devam ediyor.

-“Yedi ayrı suçtan” kesinleşmiş 13 yıl hapis cezası bulunan Ş.D. ve “Beş ayrı suçtan”  kesinleşmiş 18 yıl hapis cezası bulunan E.D. isimli şahıslar Karasu İlçesinde,

-“Kasten Adam Öldürme ve Tehdit” suçlarından aranma kaydı ve 16 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan, M.T. isimli şahıs Adapazarı İlçesinde.

-“Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan kesinleşmiş 8 yıl 4 ay hapis cezası bulunan S.Ö. isimli şahıs Taraklı İlçesinde

-“Dört ayrı suçtan” aranan ve 6 yıl 7 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.B. isimli şahıs Akyazı İlçesinde,

-“Gece Vakti Yağma ve Yaralama” suçundan aranma kaydı bulunan ve toplamda kesinleşmiş 5 yıl 5 ay 25 gün hapis cezası olan B.A. isimli şahıs Kocaali İlçesinde,

-“Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma” suçundan aranma kaydı bulunan ve kesinleşmiş 4 yıl 2 ay hapis cezası bulunan A.Y. isimli şahsın da aralarında bulunduğu 121 kişi çıkarılmış oldukları mahkemelerce tutuklanarak çeşitli cezaevlerine konulmuş olup, yakalanan 645 şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

Ocak ayı içerisinde Jandarmaya bağlı narkotik timlerinin yapmış olduğu operasyonlar sonucu 13 Kg. 850 Gr. Kubar Esrar, 4.689 Adet Ektacy hap ve 6 Gr. Bonzai ele geçirilerek Jandarma tarafından el konulmuştur.

Trafik timlerinin bu ay içerisinde yapmış olduğu yol kontrollerinde yakalaması olan 187 Adet araç yakalanarak trafikten men edilmiştir.

Yapılan her şeyin; yaşanılabilir huzurlu bir Sakarya için olduğunu bildiren Jandarma; suçlularla olan mücadelelerinin hız kesmeden Şubat ayında da hız kesmeden devam edeceğini bildirdi.

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu