Bu Kazalarda 3 Vatandaşımız Hayatını Kaybetti

#ferizlide.com

Trafik güvenliğinin arttırılması, can ve mal emniyetinin korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2018 yılı Ekim ayı içerisinde toplam 115.535 araç kontrol edilmiştir.

Ekim ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda yasal kusurlarından dolayı 1025 araç trafikten men edilmiş, 307 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm etkin tedbirlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2018 yılı Ekim ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 179 maddi hasarlı, 174 yaralamalı, 3 ölümlü olmak üzere toplam 356 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 283 vatandaşımız yaralanmış, 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

İlimizde trafik güvenliğinin, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak Valiliğimizce alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için tüm vatandaşlarımızın, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmeleri gerekmektedir. Hep beraber konuya ilgi göstererek, destek vererek, kazaları azaltabiliriz.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x