Bu iddiadan da birşey çıkmadı!

#ferizlide.com

Ferizli Belediyesi ve Belediye Başkanı Ahmet Soğuk hakkında ortaya atılan iddiaların asılsız oldukları tek tek ortaya çıkmaya devam ediyor. İddialardan biride ihalelerde yolsuzluk yapıldığı yönündeydi. İhalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla gündem, 2014 yılından beri sürekli meşgul edilmişti.

İç İşleri Bakanlığından gelen mülkiye müfettişleri bu iddiayı da araştırdı ve duruma son noktayı koydu. 2014-2015-2016-2017 yıllarında yapılan tüm ihaleler, enine boyuna incelendi. Herhangi bir yolsuzluk olmadığı belgeleriyle ortaya döküldü.

Konuya ilişkin Belediye Başkanı Ahmet Soğuk şu açıklamayı yaptı;

Partimizden istifa ettirilen bir şahıs ve muhalefet, içimizdeki bazı meclis üyeleri birlik olup, belediyemizin yer satış ihalelerinde yolsuzluk var iddiası ile gündemi 4 yıl fuzuli yere meşgul ettiler. İhalelere şerh koydular.

Gittikleri her yerde belediye için sattılar, yediler diye palavra sıktılar. Hatta partimizden istifa ettirilen şahıs hızını alamayıp, konuyu ulusal basına kadar taşımıştı. Kendi çıkarlarını her şeyin üstünde tutarak, şahsıma karşı sistemli bir iftira kampanyasına giriştiler.

Yıllardır Ferizli’de yolsuzluk havası estirmeye çalışan bu arkadaşlar sanki gizli bir el tarafından idare edilmektedir. İşin acı yanı ise bize ışık tutup yol göstereceği yere muhalefetin, yıllarca bu havayı çalması ve enerjisini boşa tüketmesiydi. Kaldı ki partimizden olup bu kararlarda imzaları bulunan bazı arkadaşlarımızda bu lüzumsuz iddialarla gün geçirdiler. Oysaki bunların yerine birlikte daha güçlü bir şekilde yeni ufuklara koşabilirdik.

Buna rağmen biz ikinci OSB’yi ve menderes bayırlarının imara açılma projelerini gerçekleştirdik. Ferizli’mizi MEGA kent yapacak projelere imza attık. Onlar ise her fırsatta düzenledikleri basın toplantılarında belediye yerleri sattı, başkan yedi içti diye iftiralar attılar. Temcit pilavı gibi ıslatıp ıslatıp servis ettiler.

Bu gibi iddialardan artık bezdik ve son vermek için İç İşleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne yazı yazdık. Diğer iddialar gibi ihalelerinde araştırılmasını istedik.

İsteğimizle Ankara’dan gelen mülkiye müfettişleri Ferizli Belediye’mizin 2014-2015-2016-2017 yıllarını kapsayan tüm ihalelerini incelediler ve bakanlığa sundular. Araştırma sonucu olarak, 2014-2015-2016-2017 yılında yapılan tüm ihalelerde bilerek ya da bilmeyerek hiçbir eksiklik, yolsuzluk ve usulsüzlük olmadığı belgelerle ortaya kondu.

Bakanlığın gönderdiği sonuç raporunda, belediyemizin ihalelerinde hiçbir şekilde kusur bulunmamıştır.

Fakat onlar aynı ısrarla bu iftiraları atmaya devam ediyorlar. Çamur at izi kalsın düşüncesiyle bugüne kadar onca iddialar ortaya attılar; fakat hiçbirinden bir şey çıkmadı. Diğer suçlamaları gibi buda iftira çıkmıştır. Haklı olduğumuz bir kez daha belgelerle meydana çıkmıştır.

Bu kardeşlerimize tavsiyem: Ferizli Belediyesinin gündemini daha olumlu şeylerle meşgul etseydiniz ne olurdu? Sürekli halkımızın kafasını yalanla dolanla karıştırdınız. Elinize ne geçti? Her zaman olduğu gibi gerçek zamanla ortaya çıktı. Başınız göğe mi erdi? Elinizde delil olmadan vicdanları yaraladınız. Toplumun sizi getirdiği bir mevki var. Bu mevki bu yaptıklarınızı kaldırır mı? Bunu hiç düşündünüz mü?

Sonunu düşünmeden konuşanlar önce halkımızla, sonra ölüm ötesinde mutlaka konuştuklarıyla karşılaşacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. belediye basın

Not: İç işleri bakanlığımızca yapılan araştırmalar sonucundaki belge aşağıda sunulmuştur:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x