Bu haber de elektrik ve yol derdi olan köyümden

#ferizlide.com: mustafa üstübi: Mahallemin elektrik yol derdi ilgililere anlatıldı. Şimdi sonuç bekleme zamanı..

21 Mayıs 2021 Cuma günü Cuma namazı sonrası bir takım incelemelerde bulunup, mahallelinin istek ve şikayetlerini dinlemek üzere Taşgeçit Mahallesi’ne gelen Araklı Kaymakamı Kürşad KARACA ile Belediye Başkanı Recep ÇEBİ ziyaretlerine Üstübilli mevkiinden başladılar.

Öncelikli olarak sağlık ocağının bazı eksikliklerini dile getiren vatandaşlar, bunun yanında yolların bakımı, özellikle de elektriklerdeki bakım ve onarım eksikliklerini dile getirip yetkililerden çözüm istediler. 1983’te yapılan elektrik sisteminin elektrik yükünü artık taşıyamaz olduğunu dile getiren Kuzeyler, Üstübilli ve Düzler mevkiindeki vatandaşlar sistemin komple yenilenmesini istediler.

Mahalle sakinleri, en ufak bir yağmur ve rüzgarda, hele de kışları kar yağdığında elektriklerin kesildiğini, arızaların giderilmesinin ise en az 12 saatten başlayıp bazen 3 güne kadar uzadığını ve bundan ötürü çok sıkıntı çektiklerini belirttiler. Aynı şekilde mahalleli, yolların bakım ve onarımının da yapılmasını istediler. Mahalle sakinlerini dinleyen başkan ve kaymakam istek ve şikâyetleri not alıp gerekli çalışmaların en kısa sürede başlayacağını belirttiler.
Ardından, Belediye Başkanı kaymakamla beraber 2021 yılı Ocak ayında meydana gelen Taşgeçit Mahallesi yangınının olduğu mahalle geçerek burada da bir takım inceleme ve tespitlerde bulundular. Yetkilileri yangın mahallinde karşılayan mahalle muhtarı İsmail Ziya Kotaman, süreç içerisinde yapılanlar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Burada da yangında mağdur olan vatandaşları dinleyen Kaymakam ve Belediye Başkanı, sürecin işlediğini ve yapılması gerekenlerin program dâhilinde yapılacağını belirttiler. Burada mahalle sakinlerinin çay ikramını kırmayan yetkililer ardından Taşgeçit Mahallesi’nden ayrıldılar.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x