Sırbistan’dan Güneşoğluna Misafir geldiler

#ferizlide.com

Sırbistan Novi Pazar Belediye Başkanı Nihat Bisevac ve Meclis üyeleri Güneşoğlu Tesislerinde ağırlandı

Sakarya Söğütlü 3. OSB Sanayici iş adamları derneği Başkanı Olan Muzaffer Güneşin hafta sonunda Grad Novi Pazar Belediye Başkanı Nihat Bisevac,  Belediye Meclis üyeleri, Kültür Merkezi Başkanı Hüseyin Memiç, Mirsad Yusufovic, Meclis üyesi Belediye Başkan Yardımcısı ve İş Adamı Muradin Güneş.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basın Yayın tanıtımından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu ile Birlikte OSB deki yaptıkları incelemelerde Novi Pazarı Belediye Başkanı Nihat Bisavic yaptığı açıklamada  “Sayın Muzaffer Güneşi Bosna Hersek federasyonu Başkanlık döneminde yaptığı Başarılı Çalışmalarından tanıyoruz.  İş adamlarımızla Türkiye’deki Boşnak kardeşlerimiz ile aramızda güzel bir Gönül köprü oluşturmuştu. Bugünde bizler kendilerini ziyaret etme fırsatını bulduk ve Türkiye’deki iş hayatını ve yerel yönetimleri hakkında geniş bilgiler aldık. Kendilerine bizleri en güzel şekil ağırladığı ve verdiği bilgiler içinde Novi Pazarı vatandaşlarımız adına da teşekkür ediyorum.  ve En yakın Bir tarihte de kendilerini ve birlikte getireceği arkadaşlarını da  Novi Pazarımıza bekliyoruz” diye belirtti.

Söğütlü 3 OSB Sanayileri Derneği Başkanı Muzaffer Güneşte “Sayın Belediye Başkanımız Nihat Bisavac ve meclis üyeleri arkadaşlarımıza ziyaretlerinden ve Novi pazara davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Bizlerin ataları dedelerimiz Bosna’dan genelde Novi Pazar bölgeselinden Sakarya’ya ve Türkiyecin çeşitli yerlerine gelip günün şartlarına göre yerleşmişler ama hiç bir zamanda Bosna’yı ve Novi pazarı unutmamışlardır.  Her yıl özel günlerinde doğduğu topraklara gidip katılım yaparak orada yaşıysan kardeşlerimizle de her zaman birlikteyiz mesajını da vermeye devam etmektedirler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu