Biz Bu Ülkeyi Karşılıksız Sevdik

#ferizlide.com

MHP Adapazarı İlçe başkanımız Halil Hakan Oturak’ın Seçim süreci ile ilgili basın açıklaması.

Haftalık İlçe Yönetim Kurulu Toplantımız Sonrasında Yaptığımız Açıklama: 

Bilindiği üzere 31 Mart 2019 tarihinde Türkiye genelinde Mahalli İdareler Seçimi yapılacaktır. Yapılacak olan seçimlerin önce ülkemize ve milletimize sonra partimize ve teşkilatımıza hayırlar getirmesini yüce Allah’tan dilerim.

Biz Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı ilçe teşkilatı olarak, seçim kararının kesinleşmesinden sonra teşkilat çalışmalarımıza hız verip, mahalli teşkilatlanmalarımızı güçlendirerek sandık görevlileri listemizi güncelledik. Bir yandan da belediye başkan aday adayı ve meclis üyesi aday adayı başvurularımızı almaya başladık. 

Yüreği memleket sevdasıyla dolu, omuzlarında ecdat yadigarı sorumluluklar yüklü birçok arkadaşımız gerek belediye başkanı gerek meclis üyesi olarak Adapazarı’na hizmet edebilmek adına partimize başvuru yaptılar. 

Bu ateşten gömleği giymeye cesaret eden kıymetli arkadaşlarımız; milletimiz görev verdiği taktirde Hak rızası için çalışacaklarına dair bizlere kamuoyu önünde söz verdiler.

Bizlerde ilçe teşkilatı olarak bütün mahalle teşkilatlarımızla birlikte, Adapazarlıların sorun ve taleplerini takip edeceğimizi, seçimi kazandığımız taktirde hiçbir mahalleyi diğerinden ayırt etmeden sorunların çözümü için mücadele edeceğimizi söyledik. 

Buna ilaveten şiirlere, romanlara, sinemalara konu olmuş tarihi şehir Adapazarı’nı ismine yaraşır bir yere getirmek için gece uyumadan gündüz yorulmadan çalışacağımıza söz verdik. 

Eğer olurda seçilemezsek, kazandığımız meclis üyelikleri ile aynı misyonu yerine getirmek için gayret göstereceğimizi belirttik. 

Sahip olduğumuz bu vizyonla; mahalle temsilcilerimiz, ilçe teşkilatımız ve meclis üyelerimiz vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik hizmet taleplerini, içinde bulunduğumuz yüzyılın gereklerine uygun proje ve çalışmaları kamuoyu ile paylaşarak yöneticilerin Adapazarı’nı daha iyi idare etmeleri için her türlü çalışmayı yapacağımızı ifade ettik. 

Bugün gelinen noktada ise, Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı kapsamında Adapazarı’ndan aday çıkarmama kararı almıştır. 

Adapazarı’na hak ettiği hizmeti vermek noktasında gönüllü olan bizler bu kararı üzüntü ile karşılamakla birlikte şunları ifade etmek isteriz ki; 

Çoğu zaman tek taraflı da olsa, vatanına ve milletine aşık Türk İslam Ülkücüleri olarak bizim sınırlarımız kendi bahçe avlumuzdan, kendi şehrimizden veya sadece Türkiye Cumhuriyetinden ibaret değildir. Hiçbir zamanda böyle olmayacaktır. 

Memleketin en ücra köşesine uzanan bir elin hepimizin birlik ve beraberliğine uzanmış olarak görülmesi; Türk dünyasına yönelen bir zulmün bizzat bizim bedenimizde hissedilmesi; İslam alemini yok etmek isteyenlere karşı her daim bir taarruz hazırlığı içinde olmak vazifesi; dili, dini, ırkı ve rengi ne olursa olsun dünyanın neresinde bir mazlum varsa onu kanatlarımızın altına almak gayesi biz Türk milliyetçilerinin var oluş sebepleridir. 

Bu düşünceler ışığında belirtmek isterim ki bizim memleketimiz Adapazarı’ndan veya Sakarya’dan ibaret değildir. 

Biz ne kadar Sakaryalı isek o kadar Mersinliyiz, Adanalıyız, Diyarbakırlıyız, Samsunluyuz, Erzurumluyuz, Manisalıyız, İstanbulluyuz, Ankaralıyız. 

Devletimiz büyük bir imparatorlukken, nasıl Edirne’nin savunması Belgrad’tan, İzmir’in savunması Selanik’ten, Hatay’ın savunması Trablus’tan başlıyorsa bugünkü resmi sınırlarımız dahilinde bulunan illerimizden Adana’nın savunması Kayseri’den, Mersin’in savunması Konya’dan, İstanbul’un savunması Tekirdağ’dan, Ankara’nın savunması da Sakarya’dan başlamaktadır. 

Bu bağlamda, kırk yıldır Türk devletinin bütün kurum ve kuruluşlarına sızarak devleti içeriden ele geçirmek isteyen FETÖ ve uzantılarına, yine kırk yıla yakın bir süredir memleketimizin en güzel köşelerinden Doğu ve Güneydoğu üzerinde yaptıkları bölücü faaliyetlerle bizim insanımızı ve toprağımızı bizden ayırmak isteyen PKK ve siyasi uzantılarına, bütün Müslüman ülkeleri kan gölüne çevirip sınırımıza kadar dayanan küresel emperyalist zihniyetlere ve iktidar değişsin de nasıl olursa olsun diyerek, bu üç odaktan her birisi ile farklı ilişkiler içerisinde olanlara karşı bizim Ankara’nın savunmasını Sakarya’dan yapacağımıza kimsenin şüphesi olmasın. 

İçeride sosyal, ekonomik sıkıntılar söz konusu iken, dışarıda her an bir savaş tehlikesi ile burun buruna olduğumuz bir dönemde, Türk devletinin ayakta kalması ve yeniden yapılanması hususunda devreye alınmış olan Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemini korumak noktasında, her türlü fedakarlıkta bulunacağız. 

“Türk töresinin en önemli bir vasfı da yüksek vazife duygusudur. Vazifeyi her ne pahasına olursa olsun yapmaktır.” diyen Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in kurduğu; her türlü kapitalist, komünist, sosyalist, emperyalist sisteme karşı mücadeleyi kendine görev edinmiş ülkücü hareket; maddi karşılıkların, şahsi çıkar ve arzuların, ben olmazsam olmaz diyenlerin çoğunlukta olduğu modern dünya düzenine karşı “Hak yok! Vazife vardır, sen ben yokuz, biz varız!” düsturu ile; elle tutulur, gözle görülür ancak, kendisine dahi faydası olmayan bütün putlara karşı Hz. İbrahim (a.s)’ın tavrıyla hareket edecek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in gösterdiği doğruluk ve ahlak yolundan asla ayrılmadan huzuru mahşere kadar mücadelesine devam edecektir. 

İnanıyorum ki Türk milleti, ülkücülerin bu fedakarlıklarını, bu tarihi tavırlarını asla unutmayacak, Milliyetçi Türkiye’yi kurmak ve Turan yoluna çıkmak noktasında daima bizlerin destekçisi olacaklardır. 

Bu kutlu yolda yüce Allah bizimledir!

Zira ecdadımızın dediği gibi; biz bunca meşakkate alkış uğruna katlanmadık tek derdimiz rızayı ilahidir.

Şunu da ifade etmek isterim ki, önümüzdeki süreçte Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı ilçe teşkilatı olarak halkımızın yerel yönetimden alacağı hizmetler hususunda sorumluluğumuzun çok daha ağır olduğunun farkındayız. 

Bu minvalde kurmuş olduğumuz mahalle temsilcisi, ilçe yönetimi ve meclis üyelerinden oluşan çalışma ağımız “mahallelerde şikayetleri dinleme, gerekli hallerde ilçe yönetiminin yerinde tespit ve değerlendirmeleri ile meclis üyelerimize iletme, meclis gündemine getirilen sorun ve taleplerin meclis çoğunluğu sağlanarak her mahalleye eşit ve zamanında hizmet sağlama” görevlerini yapmak için gayret gösterecektir.  

Teşkilatımız bütün birimleri ile; yüce Allah’ın emrettiği üzere halkımız güneşte yanarken yöneticilerin gölgede oturmasına, milletimiz soğukta donarken idarecilerin sıcacık odalarında kalmasına müsaade etmeyecektir. 

Genel başkanımızın dediği gibi “Hizmetse edeceğiz, hakikatse söyleyeceğiz, hedefe mutlaka varacağız.” 

Bu görüşler ışığında tüm teşkilat mensuplarımız bir meclis üyesi daha fazla çıkarabilmek için azami gayret sarf edeceklerdir. 

Adapazarı belediyesinin şeffaf ve samimi hizmet anlayışı ile yönetilmesi noktasında daima destekçi ve takipçi olacağımıza söz vererek, ilçe meclisinde hedeflediğimiz bu hizmetleri verebilmek adına mecliste güçlü bir MHP için Adapazarlı hemşerilerimizden destek talep etmekteyiz. 

Duamız o dur ki; 
Yüce Allah milletimizle, milletimiz hak yolunda hakikat yolunda bizlerle birlikte olsun.

Varlığımız Türk varlığına, 
İslam alemine, 
Sakarya’ya armağan olsun.

Ne mutlu Türk’üm diyene. 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x