Bisiklet Adası hayırlı olsun

#ferizlide.com

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası hayırlı olsun

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ayçiçeği Vadisi ve bisiklet Adası’nın açılışı gerçekleştirildi. Başkan Toçoğlu, “Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası spor için önemli bir alan olmasının yanı sıra, kafeteryası, çocuk oyun alanları, süs havuzu, piknik alanları ve kamelyalarıyla yılın 365 günü yaşayan ve vatandaşlarımızın keyifli vakitler geçirip nefes alabilecekleri bir ortam olacak. Hayırlı olsun” derken; Sofuoğlu, “Bu tesislerin kıymetini bilmemiz gerekiyor. Buraya verilen emeği burayı kullanarak gösterelim” dedi. Milletvekili Atabek hayırlı olsun dileklerini iletirken; Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, Sakarya’ya harika bir projenin daha kazandırıldığını söyledi. Vali Balkanlıoğlu ise, “Bu tesis ile birlikte Sakarya’nın adı dünya sahnesinde yer alacaktır.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası gerçekleşirilen görkemli törenle açıldı. Açılış programında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra Vali İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek, Kenan Sofuoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakaryaspor Başkanı Cevat Ekşi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, muhtarlar ve binlerce vatandaş yer aldı.

Gösteriler ayakta alkışlandı

Program bisiklet ve motor gösterileriyle başladı. İzleyicilere heyecanlı dakikalar yaşatan gösteri ekibinin, yaptığı şovlar beğeniyle takip edilirken; açılışın ardından 200 bisiklet çekilişli talihlilerine dağıtıldı. Başkan Toçoğlu’nun talimatıyla 300 bisikletin daha vatandaşlara hediye edileceği açıklandı.

Şehre önemli projeler

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Bugün burada Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılmış olsan tesisin açılışı münasebetiyle toplanmış bulunmaktayız. Adapazarı’mıza bu tesisi kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu başta olmak üzere bu projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum. Valimiz, Milletvekillerimiz ve Belediyelerimizle el ele vererek güzel projelere imza atıyoruz. Allah bizlere daha nice tesislerin açılışını görmeyi nasip etsin.”

Spora önem verdik

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nın hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Başkan Zeki Toçoğlu, “İlk günden bu yana spora önem verdik, yatırımlar yaptık. Sakarya’nın bir spor kenti olarak anılması, farklı sportif faaliyetlerle adından söz ettirmesi için çaba gösterdik. Biz istedik ki, Sakarya spor alanında kendini öne çıkaran; gencinden yaşlısına, herkesin rahatça kendine zaman ayırabildiği bir yer haline gelsin. Hemşehrilerimizin sporla buluşturmayı, bir spor şehri olan Sakarya’yı sportif faaliyetlerde daha da güçlü hale getirmeyi kendimize bir hedef olarak belirledik. İlçelerde inşa ettiğimiz sentetik sahalar, altyapı tesisleri, spor alanları, yaşam merkezleri ve açılışını gerçekleştirdiğimiz Bisiklet Adası, bu yaklaşımımızın bir yansımasıdır. İnşa ettiğimiz bu spor alanları sayesinde şehrimizden yeni dünya şampiyonları ve başarılı sporcular çıkması en büyük temennimiz. Biliyoruz ki ülkemizin yeni, Dünya ve olimpiyat şampiyonları bu alanlardan çıkacak, tüm dünyanın önünde milli marşımızı söyletip bayrağımızı dalgalandırmaları için sahip olmaları gereken azmi; bu spor alanlarımızda öğrenecek.”

Bisiklet kullanımını yaygınlaştırıyoruz

“Sakarya’mız 2020 Dünya Dağ Bisikleti Yarışlarına ev sahipliği yapmak gibi büyük bir görevi üstlendi. Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde Sakarya’mızda gerçekleştirilecek olan bu yarışlara hazırlanmak adına büyük bir çaba sarf ediyoruz. Bisiklet sporunun daha geniş kitlelerce benimsenip, kullanımın da yaygınlaşması için çalışmalar yürütüyoruz. Yeni açtığımız ve yenilediğimiz arterlerde bisiklet yollarına daha fazla yer vermeye başladık. Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz Bisiklet Takımımızı Türkiye’nin 2. büyük uluslararası takımı yapmak için başvuru süreçlerine başladık ve Bisiklet Adası’nı inşa ettik.

Önemli bisiklet sporcuları yetişecek

“İnsana ve tabiata saygılı, yüksek kata karşı, kültürel ve sosyal hayatı güçlendirmeyi benimseyen belediyecilik anlayışımızın bir ürünü olarak; sporu şehrin tüm kesimlerine yaymayı amaçlayan yönetim anlayışımız doğrultusunda Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nı şehrimize kazandırdık. 180 dönümlük yeşil alana sahip olan bu tesisimiz, 3 bin kişilik tribünü, 5 ve 10 metrelik rampaları ve muhteşem parkuruyla uluslararası niteliklere sahip bir spor alanı. Bu özelliğiyle inşallah birçok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yapacak, şehrimizde bisiklet kültürünün yaygınlaşması ve önemli bisiklet sporcularının yetişmesine vesile olacaktır.”

Hayırlı olsun

“Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası spor için önemli bir alan olmasının yanı sıra, kafeteryası, çocuk oyun alanları, süs havuzu, piknik alanları ve kamelyalarıyla yılın 365 günü yaşayan ve vatandaşlarımızın keyifli vakitler geçirip nefes alabilecekleri bir ortam olacak. Birçok gencimiz Bisiklet Sporu ile burada tanışacak ve insanlarımız amatör olarak bu tesisin parkurlarında bisiklet sporu ile uğraşabilecek. Sakarya’mıza yakışacak projeler üretmek, yeni yaşam alanlarını sizlerle buluşturmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Tesisimizin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu tesisin kıymetini bilelim

Milletvekili Sofuoğlu, “Sakarya’nın böyle bir tesise sahip olması büyük bir şans. Bir sporcu olarak çok mutlu oldum. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bundan 8 yıl önce ben yurt dışında antrenman yapıyordum. Türkiye’de antrenman yapacak bir tesis bulamıyordum. Annem artık ülkene dön Türkiye’de kalacaksan yarışmana izin veririm dediği zaman ülkeme döndüm. Türkiye’de nerede antrenman yapacağımı bilmiyordum. Büyükşehir Belediye Başkanımıza gittim ve bir pist istedim. Sağ olsun beni hiç kırmadı şu anki antrenman yaptığım tesisi yaptı. Bugünde görüyorum ki dünyada eşi benzeri olmayan bu tesisi bizlere kazandırdı. Bu tesislerin kıymetini bilmemiz gerekiyor. İnşallah kısa süre sonra gençlerle birlikte burada bisiklet sürmek istiyorum. Buraya verilen emeği burayı kullanarak gösterelim” ifadelerini kullandı.

Hayırlı ve uğurlu olsun

Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası projesinin hayırlı olmasını temenni etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Kurada çıkan genç kardeşlerimizin sevdiğimi gördüm. Projenin ne kadar müthiş olduğunu farkettik. Katılım çok güzeldi. Büyükşehir Belediye Başkanımızın gönlünün ne kadar zengin olduğunu yakinen bilen birisiyim. Spora verdiği önemi de biliyoruz. Bu harika proje şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Sakarya’nın adı dünya sahnesinde olacak

Vali Balkanlıoğlu, “Spor insanın sağlam kalması, sağlam düşünmesi için son derece gerekli bir faaliyet. Burada çok güzel bir tesis yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu güzel tesisi bizlere kazandırdığı

için çok teşekkür ediyorum. Spor bir çocuğun gelişiminde de çok önemli rol oynar. Böyle güzel tesislerin memleketimize kazandırılması son derece önemli. Uluslararası spor müsabakaları oldu. 40 farklı ülkeden sporcuları ağırladık. 2020’de ise Dünya Şampiyonası olacak ve bu tesis sayesinde Sakarya’nın adı dünya sahnesinde yer alacak. Açılışta bisiklet verilecek olması da çok ince düşünülmüş bir olaydır. Çocuklarımız için unutulmaz bir anıdır” dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x