Birinci Etap Söğütlü’de Başladı

ferizlide.com

Söğütlü Belediyesi, Sakarya ev sahipliğinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Argon 18 “Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası bu sabah saat 09. Da başladı.

Açılış töreninde birer konuşma yapan protokol üyeleri sporun ve bisiklet sporunun ne derece önemli olduğuna ve Söğütlü’de böyle başarılı ve güzel bir organizasyonun ilk kez yapıldığına değinerek katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

3 – 4 – 5 Temmuz 2018 tarihleri arasında devam edecek olan, 3 Temmuz tarihinde Söğütlü “Zamana Karşı”, 4 Temmuz tarihinde 15 Temmuz Camili “Yol Yarışı” ve 5 Temmuz Atatürk Stadyumu- Taraklı “ Yol Yarışı” olacak şekilde 3 günde tamamlanacak.

Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonasının Söğütlü’de yapılan ilk etabında; büyük erkekler 36 km, genç erkekler 27 km, büyük bayanlar 18 km ve masterlar 18 km’de olmak üzere 4 kategoride zamana karşı yarışıyor.

Bu sabah Söğütlü’de başlayan “Zamana Karşı” yarışın birinci etabında büyük erkekler kategorisinde yarış başladı.

Türkiye’nin birçok vilayetinden Söğütlü’ye gelen 184 sporcu yarışlara katıldı.

Büyük erkeklerde başlayan ilk etap sona ererken yarışı birincilikle bitiren Torkı gurubundan Ahmet Örken 2. Feritcan Şanlı, 3. Muhammet Atalay oldu.

Söğütlü belediyesinin düzenlediği ödül törenine Sakarya vali yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Söğütlü belediye başkanı Hüsyin Genç, Bisiklet Federasyonu başkan yardımcısı Mehmet Zeki Kutlu, Sakarya Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü Fatih Çelik, daire amirleri, sporseverler ve vatandaşlar katıldı.

Söğütlü’de ilk kez düzenlenen ve adeta festival havası estiren Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası bütün etaplarda akşam saat 18. 00 e kadar devam edecek.

Düzgün ve başarılı bir şekilde organize edilen Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonasının ilk günü Söğütlü’de başlamasının ardından birinci etapta dereceye giren 3 kişiye, protokol tarafından madalyalar ve değişik hediyeler verilerek tebrik ve taktir edildiler.

Ayriyeten organizasyonda emeği geçen herkese Söğütlü belediye başkanı Hüseyin Genç tarafından plaket verilerek teşekkür edildi.

Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonasının şampiyonu 5 Temmuzda sona erecek yarışlar sonunda belirlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu