Birinci Adapazarı Belediye Başkan Adayı oldu

#ferizlide.com

Sakarya’nın sevilen güler yüzlü siyasetçilerinden Mali Müşavir Abidin Birinci; partisi Saadet’ten Adapazarı Belediye Başkan Adayı oldu.

Saadet Partisi’nin Adapazarı Belediye Başkan adayı Abidin Birinci oldu…

Merhum lider Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile siyasete giren Sakarya’nın sevilen güler yüzlü siyasetçilerinden Mali Müşavir Abidin Birinci; Saadet Partisi Adapazarı Belediye Başkan Adayı oldu.

27 Ocak’ta Ankara’da resmen açıklanacak

Saadet’ten Adapazarı Belediye Başkan Adayı oldu. Siyasete Sakarya’nın sevilen güler yüzlü siyasetçilerinden Mali Müşavir Abidin Birinci; partisi Saadet’ten Adapazarı Belediye Başkan Adayı oldu. Abidin Birinci; 27 Ocak 2019 Pazar günü Congresium Ankara’da gerçekleşecek olan “Aday Tanıtım ve Kampanya Lansmanı” ile Genel Başkan Temel Karamollaoğlu tarafından resmen açıklanacak. İlk açıklamasını yapan Saadet Partisi Adapazarı Belediye Başkan Adayı Abidin Birinci; “Elhamdülillah bizler güçlü bir teşkilatız. Yapacağımız seçimlerde de bir vesile bilerek gücümüze güç, heyecanımıza heyecan katacağız. İstişareler sonucunda Adapazarı Belediye Başkan Adaylığı tarafıma tevdi edilmiştir. Birlik ve beraberlik içinde güzel bir seçim olmasını diliyorum. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmaların teşkilatımızın gücüne yakışır bir şekilde olması ve amacına en etkili şekilde ulaşabilmesi için çalışmalarımızda bütün ayrıntıları titizlikle ele alıyoruz. Milli Görüş eğitiminde birinci ders ‘İman varsa imkân vardır’ dersidir. Burada mesele para meselesi değil adalet meselesidir. Tüm aday arkadaşlara başarılar dilerim. Takdir Adapazarı halkımızındır. Sevgi ve kardeşlik içerisinde bir seçim geçirmemiz dileğiyle”

Abidin Birinci kimdir?

1958 Manastır Kınalı Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Kurtuluş İlkokulunda, ortaöğrenimini Ozanlar Ortaokulu’nda tamamladıktan sonra, Adapazarı Ticaret Lisesi’nde lise eğitimini bitirdi. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünde üniversite eğitimini tamamladı. Askerliğini Yedek Subay olarak Erzurum’da yaptı. 1982 yılında mali müşavirliğe başladı. 1994-99 tarihinde arasında belediye meclis üyeliğinde bulundu. Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisinde İl Kurucu üye ve il muhasipliği görevlerinde yer aldı. 2002 ve 2011 genel seçimlerinde Saadet Partisi milletvekilliği adayı olarak görev aldı. Halen Adapazarı’nda Mali Müşavir olarak çalışmaktadır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu