Bir Esik Suriyeli Uyuşturucuydu!

#ferizlide.com

Suriye Uyruklu Uyuşturucu Satıcısı Yakalandı. Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığı ve KOM Şb. Müdürlüğü ortak operasyonu…

Sakarya İl Jandarma Komutanlığına Bağlı KOM Şube narkotik timleri bir duyum üzerine uyuşturucu satıcısı Suriye uyruklu Y.O. isimli şüpheli şahsı 08 Temmuz 2018 tarihinde Akyazı’da takibe aldı.

Jandarma Narkotik timlerinin kendisini takip ettiğini anlayan Y.O. isimli şüpheli bisiklet ile ara sokaklara girerek izini kaybettirmeye çalıştı.

Jandarmanın takibinden kaçamayacağını anlayan şüpheli üzerinde bulunan poşete sarılı şüpheli bir paketi çimenlik bir alana doğru fırlattı.

Jandarma narkotik timleri Y.O. isimli şüphelinin poşeti fırlattığı çimenlik alanda yapmış olduğu arama sonucu içinde 517 adet Captagon türü uyuşturucu bulunan poşeti buldu ve Y.O. isimli şüpheliyi de kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

Olayı derinleştiren Jandarma narkotik timleri ve Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler Y.O. ile bağlantılı olduğu tespit edilen Suriye uyruklu O.Y, A.Y, A.H ve M.F.B isimli şahısların kullanmakta olduğu Suriye plakalı otomobil içerisinde ve şahısların üzerlerinde yapılan arama sonucunda 32 adet Captagon Uyuşturucu hap, 10 gram plaka esrar, 2 gram eroin, bir adet altın sikke ile uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği düşünülen 1.196 TL nakit paraya bir tutanakla el koydu.

09 Haziran 2018 tarihinde Adliyeye sevk edilen Suriye uyruklu şahıslardan O.Y. savcılıktan ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmış, A.Y, A.H, ve M.F.B, mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, Y.O, ise tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu