Beş Vakit Namaza; 2 Vakitlik İmam

Beş Vakit Namaza; 2 Vakitlik İmam

Söğütlü Sıraköy Mahallesine Şaka Gibi İki Vakitlik İmam Atama Yapılması Mahalleliyi Kızdırdı.

Söğütlü Sıraköy Mahalle Muhtarı Kamuran Akın yaptığı açıklamada “Mahallemizde Tek olan camimiz de İmamımız yok.   İlçe Müftülüğümüze ve İlçe Kaymakamlığımıza yaptığımız müracaatlardan yeterli sonuç alamadık.”

Mahalle Muhtarı Kamuran Akın açıklamasını şöyle sürdürdü  “Mahallemizde 5 aydan beri imamımız yok. Bunların birincisinde dediler ki atamalara sizinkisi yetişmedi.  İkincisinde bunlar kursiyer olacak stajyer olacak onları da size layık görmüyoruz dediler. Sizlere gereken imamı vereceğiz onu da nisan ayının birinde veya 3 de olacak. Sınavları vardı girildi tayinleri yapıldı bu arada valiliğin ataması nisan ayının sonunu buldu. Ve Valiliğimiz ataması yaptığı halde atan Taraklıdaki imam  ‘ben gelemiyorum kaymakamımız izin vermiyor’ diye söyleyince bizim mahallemizdeki camimiz imamsız kaldı” dedi.

Sıraköy Mahalle Muhtarı Kamuran akın “Söğütlü İlçe Müftülüğümüz ise yeni bir vekil imam gönderdi.

O da iki vakitli yatsı/teravih ve sabah namazlarında var.

Diğer vakitlerde yok. Buna da cemaatimiz ister istemez tepki gösteriyor.”

Muhtar Akın, “Söğütlü İlçe Müftülüğüne gittim Müftülüğün ifadesi ise ‘bizde imam yok, sen imamı bulacaksın bana getireceksin ben atama yapacağım, sen parasını ödeyeceksin’ dedi. Bizler de muhtarlık olarak, cemaat olarak, vatandaşlar olarak, ne yapacağımızı şaşırdık.

Bu konuda sayın valimizden, ilçe kaymakamsızdan yardım bekliyoruz.

En yakın bir zamanda kadrolu imamın gelmesini istiyoruz” dedi.

haberadmin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu