Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’a Cevabımdır

ferizlide.com

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’a Cevabımdır

Belli zaman aralıklarında, bilmem hangi gazeteciyi çağırarak sosyal medya üzerinden canlı yayın yapıyormuşsunuz.

İlgili Makaleler

İlgimi çekmeyen ve dinlemediğim, takip etmediğim bir program.

Ancak, akşam yine böyle bir bakırlı geceler düzenleyerek; Altın aramaya çıkmış, bataklıkta debelenirken bana çattığınızı duyumunu aldım.

Sebebi de önce ki gün yazdığım ‘Çaysız Çay Bahçeleri’ yazım imiş.

Elbette eleştireceksiniz ancak yalan söylemeden eleştireceksiniz.

Çay bahçesinden işgalci(!) gösterilerek, polis zoruyla çıkartıldığım doğrudur, zira o “Pis Oyun”un başındaydınız.

Hani o zamanlar kayıkçı kavgası ettiğiniz bir kaymakam vardı! Onun marifetiyle işgalci diye hakkımızda fezleke düzenleyip polis marifetiyle çıkarttırdınız.

Demek ki siz, yani belediye çıkartmadı. Yani eliniz yanmamasını sağladınız. Yalan-1.

19 ay kira borcu vardı demişsiniz. (Orman işletmesine ait olan taşınmazın kiracısı sizdiniz belediye olarak.) İhale usulüyle 3 yıllığına Üstübiler Ticaret’e kiraladınız mı? He. Sizin, Orman İşletme ile sözleşmenizin bitmesine bir yıl varken, üç yıllığına nasıl bir başka tüzel kişiye kiraladınız!?. Yalan-2

Bir yıl sonra, Orman Bölge Müdürlüğü sizin İşletmeye olan kira borcunuzun yüzünden sözleşmenizi yenilemedi ve fesih etti mi? Etti.

Taşınmaz orman müdürlüğüne geçtiği halde benden 6 ay kira aldınız mı? He aldınız!

Yani Orman İşletme’nin yerinden siz kira aldınız!

Sonra uyandınız! Bana şifai olarak ‘Biz yanlış yaptık, sen bize kira ödeme suçlu duruma düşeriz’ diyerek kira almasını durdurdunuz mu? Durdurdunuz.

‘Bana bu konuda bir yazı verin’ dediğimde gerek yok dediniz mi?

He dediniz.

Sonra, …….. Şahin, başkan yardımcınız tarafından artık bu yer Orman İşletme’nindir, siz buradan çıkın yazısı yazdınız mı? Yazdınız.

Sonra, “Biz Orman İşletme ile 10 yıllığına yeniden sözleşme imzaladık, birikmiş dokuz ay kira borcunuzu ödeyin” dediniz mi? Dediniz.

Tamamını tek seferde ödeyemem, üç ay – üç ay ödeyeyim diyerek belediye muhasebesine para yatırdım mı? (Makbuzların üzerine hangi aya ait olduğunu yazın ikazımız kaale alınmadı biz de ısrar etmedik hata ettik) sonra bizi icraya verdiniz mi?

Mahkeme, ibraz ettiğimiz makbuzların üzerinde ‘hangi ayın kirası olduğunu tespit edemedik’ diyerek bizi ödemeye mahkum etti mi?

Biz bir üst mahkemeye gittik, durum kısmi olarak bozuldu mu?

Tekrar mahkeme devam etti, bozulan kısmı da düştü ve aynı makbuzların azizliği ile geri kalan kısmı ödemeye mahkum etti.

Yani 19 ay değil, 7 ay…

Yalan söylemek Müslümana yakışmaz!

(O borcu mu nasıl ödedik? Sizden gelen teklif ile; alacaktan mahsup etmek şartıyla. Belediye’ye ilam, reklam ve duyuru gibi yapılan çalışmalar neticesinde kesilen fatura karşılığı mahsuplaşarak.)

*** 

Demek ki oradan çıkarılmamız kira borcu yüzünden değil, birlikte hazırladığınız ‘Kirli Plan’ ile; Ulusal basında son zamanlarda Kırklareli valisi iken, Türkiye’ye, bir kadın yüzünden rezil olan ve valilikten geri çekilen o gün ki, na-hak yere bize işgal fezlekesi düzenleyen kaymakamın haksız işlemiydi.

Biz ne yaptık! bölge mahkemesine gittik, mahkeme 13 ay (biraz erkendi ama) sonra bizi haklı buldu mu? Buldu.

Siz ne yaptınız! Biz yeri geri alamayalım diye daha sözleşmenin bitmesine 9 yıl varken gittiniz yeri ormana terk ettiniz mi? Ettiniz.

Biz de, elimizde ki mahkeme evrakıyla kaymakamlığa yeri teslim almak için başvurduğumuzda; aldığımız cevap; ‘Belediye ilgili yeri Orman İşletme’ye terk etmiş’  

Tabiri caiz ise; ‘Olsa dükkan sizin.’

Biz de büktük boynumuzu devletimizin karşısında, açtık ellerimizi yaradana.

Evet Sayın Ahmet Soğuk!

Ben kul olarak irademi kullanmışım, buradan ötesini Allah’a havale etmişim. Allah büyüktür! Zaman en iyi ilaçtır göreceğiz…

***

Bir de ‘O, kimin evinde oturuyor biliyor musunuz? Bir dahaki sefere de onu açıklayacağım’ demiş siniz.

Sayın soğuk sizin evinizde oturmadığım kesin.

Yani, siz belediye başkanı olduktan sonra, gayrimenkul zengini oldunuz diye, mecbur muyuz sizin evinizde oturmaya?

Biz, “Mülkiyeti özel bir firmaya ait olan, kendi firmamızla aramızda yaptığımız resmi kira sözleşmesi ile, her yıl fatura karşılığı yapılan kira ödemeleri ve muhasebe aracılığı ile maliyeye bildirilen bir mülk’te oturuyoruz. “

Ne yani, kalkıp orada benim midir diyeceksin? Boşuna heveslenme!

***

 Bir diğer ifadeniz de ‘Onun desteklediği parti İsrail yanlısıdır.’

(İsrail yanlısı kimdir Sayın Soğuk biliyor musunuz? İsrail’le en çok ticari anlaşma hangi parti iktidarı döneminde yapılmış ise odur. Gemi (cik) lerin harıl harıl ticaret yaptığı İsrail limanına, Irak’ın kuzeyinden Gazze’yi vuran uçaklara yakıt taşıyanlardır. Baksın adamlarınız arşivlere, sende öğren.)

Sayın Soğuk, ben yaklaşık iki yıldır parti üyeliğimden habercilik açısından etik olmadığı kanısına vararak istifa etmiş ve her hangi bir partiye üyeliğim bulunmamaktadır.

Eğer çok merak ediyorsan:

Hani sizinkilerin, ‘Zaman zaman ayağının altına alıp, zaman zaman başının üstüne koymaya çalıştıkları’ Türk Milliyetçisiyim.

Ne sağcıyım, ne de muhafazakârım.  

En son ayrıldığım Parti ise Milliyetçi Hareket Partisidir.

Şimdilik habercilikle iştigal ediyorum, geleceğin ne getireceğini Allah bilir.

Bana bu açıklamaları yapma hakkı verdiğiniz, iddialarınızın cevabıdır.

Daha merak ettiğin konu varsa da, söyle, cevabını al.

Biz de, yalan haramdır!

Siz de nedir bilemem..?!

Hata varsa kabulümüzdür elbette.

27 Temmuz 2018 Ferizli

10 Yorum

 1. Sen ilk okul mezunu ol (oda muamma) feyk bir lise diploması ile hizmet ettiğin(!) partini bile kandır. Sonra doğruları yazan bir haberciye sinirlenip çat. Ondan sonra böyle bir cevap al 😀 Sayın(!) başgan özür dile konu kapansın. Yoksa bulunduğun bataklıkta çırpındıkça batacaksın..

 2. Reklâm kokan bir yazı olmus sanki 🙂 Yazarın tamamen kendi duygu ve düşünceleri ele alınmış. Haber sandim ama bir görüşmüş:) Su yorum yapanlar laf olsun diyemi yapmışlar ya da ayni pencereden mi poz vermişler:)

 3. FERİZLİYE 100 TRİLYONLUK YATİRİM YAPİLMİS ADAM SOKAGİNA PARK YAPİLMADİGİNDAN ŞİKAYETÇİ

  1. İkon cuk yandaş olmadan cevap ver ne yapılmış şöyle yalan ve hırsızlık kaniniza öyle işlemiş ki artık yalanı ve haramı ayırt edemez hale gelmissiniz senin çocuğun yok galiba belediye yi aradım mail attım ama kimse oralikli olmadı bile bitane park yapmadılar başka yerlere götürmek zorunda kalıyorum.

 4. Bir konu ancak bu kadar güzel akıcı ve açıklayıcı yazılır tebrik ediyorum sayın Üstübi. Bende Ogün ki canlı yayına yazıp 5 yılı aşkın süredir cevabını alamadığım veya yarım ağızla geçiştirilildiğim bir konuya açıklık getirmek istiyorum; sayın başkanımıza yıllardır, ilçemizde çocuk oyun parkı konusunda ciddi sıkıntılar olduğunu defahatla dile getirmeme, hatta küçük çocukların imzasını sunmamıza rağmen bu konuya kesinlikle eğilmemiştir. Sayın başkanımızın kafasını gömdüğü kumdan çıkartıp Adapazarı, serdivan, erenler gibi Sakarya ilçelerinin arasında sosyal alanı olmayan bir ilçeye başkanlık yapmaya çalıştığını üzülerek belirtmek isterim. Kamu yönetimi dil ve yalancılık ile değil, istikrarlı , gençliğe ve geleceğe dönük olması gerektiğini, bir kamu yönetimi mezunu olarak belirtmek isterim. Sayın başkan, park ve bahçeler; bir salıncak ile kaydırmaktan ibaret değildir ve kötü madde kullanımının çok küçük yaşlara inmesinde ki en büyük sebebin kötü yöneticiler ve yönetim olduğunu belirtmek isterim. Sizi gençliğe, geleceğe sahip çıkmaya davet ediyorum saygılarımla Hasan Orhan

 5. artık ferizlide vesayet rejimi bitecek…
  artık ferizlide çetecilik bitecek…
  artık ferizlide filim fırıldak dönemi bitecek…
  buda boynumuzun borcu olsun

 6. Biktik artik bu insandan.ben hakkimi helal etmiyorum bu kisiye. Her isi yalan dolan. Cok guzel yazmissiniz elinize agziniza saglik. Yalan bunda kul hakki yeme bunda her sey var masallah.

 7. Tebrikler Gerçekten Abi Ellerine Dillerine Sağlık Herkes Hakettiğini Yaşar Gün Gelir Hesap gelir İçimiz Rahat Kimselere kalmadı o koltuk sanada kalmayacak by başkan sokakta çay ısmarlıyacak adam bulamıyacaksın artık yazık

 8. Tek kelimeyle mükemmel kaleminize sağlık verilebilecek en güzel cevapları vermişsiniz tabi anlayana Başkan ‘dan başkanlık yapıp görevinin gereği olan hizmeti yapmasını vatandaş olarak talep ediyoruz belediye olarak hangi sosyal alanlarla bize hizmet ediyor acaba çocuğumuzu götürebileceğimiz bir park dahi bulamıyoruz seçim Zaman’ı Gül dağıtmakta heryer Gülistan olmuyormuş demek ki neymiş işini Hakkı’yla hakka uygun hizmet yapmakmış ayrıca seçim de yakın güller hazırlanmıştır ben almayayım Gül lere alerjim var 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu