BEKA

#ferizlide.com

BEKA

Yıllar önce dış ülkelere et satarken, şimdi onlardan et almak, zorunda kalmamız beka meselesidir.

Daha önceleri, tarımda kendisine yetebilen, nadir ülkelerden biri iken, hatta dışarıya bol miktarda tarım ürünü satarken, şimdi tarım ürünleri için yabancılara, kucak dolusu para ödememiz, bizler için çok büyük üzüntü kaynağıdır.

Binlerce gencimizin uyuşturucu bataklığına düşmesi, birçoğunun ölümle sonuçlanan, hazin sonları bizim için bir beka meselesidir.

Çok kısıtlı imkanlarla, senelerce okuyup bir iş bulma hayali kuran, fakat okulu bitirdikten sonra iş bulamayan, babasından utana sıkıla harçlık istemek durumunda kalan, milyonlarca gencimiz bizim için bir beka meselesidir.

Semt pazarları dağıldıktan sonra, atılan sebzeleri yerlerden toplayıp, çocuklarını doyurmak zorunda kalan, binlerce aile bizim için en büyük,  meselelerden biri olmalıdır.

Memleketimizde aç yatağa girmek zorunda, kalan kurbandan kurbana et yüzü gören, sesiz yığınlar bizim meselemiz olmalıdır.

Cennet anaların ayakları altındadır, deyip sonra da her gün anaları öldürür, hale nasıl geldik, bu durumu sorgulamak bizim meselemiz olmalıdır.

Asgari ücretin açlık sınırında olması, hatta bazı insanlarımızın asgari ücretin altında, çalışılması bizim için üzüntü kaynağı olmalıdır.

İşsiz kalan bir babanın, borçlarından dolayı cinnet geçirip, çoluk çocuğunu katletmesi,  bizim için beka meselesidir.

İşsiz kaldıkları için psikolojik problemler yaşayan, milyonlarca insanımızın durumu, bizleri derinden üzmelidir.

Parası olanın askerlikten yırtması, parası olmayan garibanların vatan hizmeti yapması, hatta şehid olarak tabutunun gelmesi, nasıl bir eşitliktir bizleri düşündürmelidir.

Evini geçindirmekte zorlanan, çocuklarının isteklerine yetişemeyen, anne babaların gizli, gizli ağlamaları onların, döktükleri gözyaşları bizler, için beka meselesidir.

 

Daha sayayım mı aslında binlerce beka meselemiz var. Önemli olan bizler daha çok hangi meseleyi önemsiyoruz. 

İlla beka meselemiz vardır diyorsanız, ben de size saydım asıl beka meselemizin neler olduğunu.

Meselelere karşı kör, sağır değilsek, bunlar bizim içimizi acıtmalı, gerçek meselelerimizi çözmeye yönelmeliyiz.

Abone Olun
Bildir
guest
8 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Mesut
Mesut
2 yıl önce

At gözlükleri ni bir çıkar bak bakalım türkiyenin üzerine oynanan oyunlara, ama göremiyor san sana söyleyecel bir sözüm yok, sen de vatan hainler gibi Erdoğan gitsin ülke batsın çokta benim için değil diyorsan, senin de onlardan ne farkın olur ki.?

ALİ
ALİ
2 yıl önce
Yanıtla  Mesut

NERDE VATAN HAİNİ VARSA ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN SEN DE BİR GÜN BU YAZDIKLARINDAN UTANACAK BU HOCANDAN ÖZÜR DİLEYECEKSİN AT GÖZLÜĞÜNÜN KİMDE OLDUĞU BELLİ KENDİNİ GİZLEYEN CESUR ADAM.

ferizli
ferizli
2 yıl önce

mutfak işlerinin beka sorunu olduğunu nerden çıkardın sen bekayı daha anlamamışsın beka sorunu memleketimize yapılmak istenen darbeden senin haberin yokmu milletin evlatlarına tanklarla saldıranlardan senin haberin yokmu darbeyi önleyenlerin başında belediye kepçelerinin kamyonlarını tankların önüne barikat çektiklerinden haberin yokmu yoksa sen evde uyuyormuydun emin onun için belediyelerin emin ellerde olması lazım hocam

ALİ
ALİ
2 yıl önce
Yanıtla  ferizli

HAYIRDIR KARDEŞ BU KADAR HAKARET EDİYORSUN NE VAR BU YAZIDA İNSAFLI VİCDANLI OLAN HER İNSAN BU YAZIYA HAK VERİR. TABİ SİYASİ SAPLANTI İÇİNDE OLMAYANLAR MUTLAKA DÜŞÜNÜR VE NASIL TOPLUMCA UYUTULDUĞUMUZU ANLAR BİR GÜN GELECEK SEN DE BANA HAK VERECEKSİN BU YAZDIĞIN YORUMDAN PİŞMAN OLACAKSIN O KADAR CESUR ADAMSIN Kİ KİMLİĞİNİ BİLEMİYORUZ BAK BENİM ADIM SANIM BELLİ.

ALİ
ALİ
2 yıl önce
Yanıtla  ferizli

İŞTE ONU ÇOK İYİ SÖYLEDİN KENDİNİ GİZLEYEN CESUR ADAM DARBECİLERİ BU DURUMA GETİREN ONLARIN GÜÇLENMESİNE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERENLERİN ALLAH BİN KERE BELASINI VERSİN AMİN DE YETER .

Burhan
Burhan
2 yıl önce

Tabi yine patates domatese baglamiisin bekayi 2002 öncesi devleti paralarını çalanlar dan hiç bahsetmemen zaten taraflı olduğunun o zamanki hükümetin IMF kapılarında sabahlara kadar beklediğinden 18 yaşına girmemiş çocukların üniversite kapılarında sürükleyerek çıkarılmaları dan her gün şehit haberinin gelenlerinden bahsetmeden yaziyi sığ bir şekilde yaziyon bos bi yazı dürüst olarak şöyle mahallede kaç kişi aç yatırıyor dürüst olarak.acikla bunu bütün Hersek emeklilik çevremde yaşlı olupta emekli olmayan varmı duruş olarak açıkla herkese devletin sevkatlu eli uzsniyor

ALİ
ALİ
2 yıl önce
Yanıtla  Burhan

HAYIRDIR KARDEŞ BU KADAR HAKARET EDİYORSUN NE VAR BU YAZIDA İNSAFLI VİCDANLI OLAN HER İNSAN BU YAZIYA HAK VERİR. TABİ SİYASİ SAPLANTI İÇİNDE OLMAYANLAR MUTLAKA DÜŞÜNÜR VE NASIL TOPLUMCA UYUTULDUĞUMUZU ANLAR BİR GÜN GELECEK SEN DE BANA HAK VERECEKSİN BU YAZDIĞIN YORUMDAN PİŞMAN OLACAKSIN O KADAR CESUR ADAMSIN Kİ KİMLİĞİNİ BİLEMİYORUZ BAK BENİM ADIM SANIM BELLİ.

ALİ
ALİ
2 yıl önce
Yanıtla  Burhan

ŞEHİT HABERLERİNİN HANGİ TARİHLERDE DAHA FAZLA GELDİĞİNİ GOGUL AMCANA SOR O SANA SÖYLER. BU KADAR ELEŞTİRİYORSUN AMA HER NEDENSE KENDİNİ GİZLİYORSUN NE KADAR DA CESUR YÜREKSİN BİR GÜN BU HOCANDAN ÖZÜR DİLEYECEK SEN DE DÜŞÜRÜLDÜĞÜMÜZ KÖTÜ DURUMLARA İSYAN EDECEKSİN .

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
8
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x