BB Başkanına Açık Mektup ve halk otobüsleri

BB Başkanına Açık Mektup ve halk otobüsleri

Sayın Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı’na açık mektubumdur.

Sayın Başkan, Ferizli/Söğütlü hattında toplu taşıma yapmakta olan, üzerinde “Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otobüsü” yazılı araçları kullanan sürücülerin, bir kısmından halkın şikayetçi olduğunu biliyor musunuz?

Eğer bilmiyor iseniz şimdi bu mektubu okuyunca öğrenmiş olacaksınız!

Basın olarak bize, bu otobüs şoförlerinden hemen her gün, genelde de bayan yolcu vatandaşlarımızdan çok sayıda şikayet ihbarı geliyor.

Mesela, Adapazarı-Ferizli hattında söz konusu otobüslerde şoförlük yapan bazı sürücüler, yanlarında yolculuk eden kadınlarla samimi davranışları yolculuları rahatsız ediyor!

Rahatsız olan yolcular uyarınca da ‘haddini bil sen karışma’ denilerek tehdit edilebiliyor!

Tıkış tıkış arabalarda değişik tavır ve hareketlerle sarkıntılık olabiliyor!

Yolculara yüksek sesle bağırılarak tehdit ve hakaret edilebiliyor!

Yolcu daha arabadan inmeden otobüs hareket edebiliyor!

İçi yolcu dolu bir otobüsün şoförü, çarşı içinde aksayan trafikte dışarıda ki insanlara ‘yolu engelleme şerefsiz’ diye bağıra biliyor! Vs.

Sayın başkan, bu yazdıklarım çok hafif ve yüzde bir bile değildir ama artık vatandaşımızın derdini siz anladınız sanırım!

Elbette işini düzgün, ahlaklı ve layıkıyla yapanlar, görevinin bilincinde olanlar vardır ve takdire şayandırlar.

Ancak Halk kesimleri çoluk çocuk, yaşlı genç, işçi, memur herkesin mecbur kaldığı bu toplu taşıma araçlarını kullanan, süren, idare eden kişilerin daha dikkatli olması gerektiğini ifade ediyorlar.

Umarım bundan sonra sizde rahatsız olur ve üzerine “Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otobüsü” yazılı araçlara çeki düzen verirsiniz! Yada çeki düzenli araçlar gönderirsiniz.

Maalesef Tren, tramvay, metröbüs, ve deniz araçlarının kullanılamadığı ilimizde, insanların mahkum edildiği toplu taşıma aracı olan Halk otobüsleri ve onlarda çile çekmeye terk edilmiş halkımız.

Bir arada yaşayan kalabalıkların elbette sıkıntıları olur, olacaktır ama önlem alınmaz, medeni davranışlarımızı geliştirmez, ilgililer-yetkililer önlem almaz ise o zaman kaos olur, anarşi olur!

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, seyahat etmek, işine gitmek isteyen vatandaşlarımızın özel aracının haricinde tek şansı halk otobüsleridir.

Bu araçlarda sizin yönetiminizdedir.

Basın olarak aracısı olduğumuz halkın sesine kulak verin ve gereğini yapın!

Aksi takdirde olumsuz ve üzücü durumlar meydana gelebilir!

 

09.07. 2019 Ferizli

Abone Olun
Bildir
guest
2 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Dilek çimem
Dilek çimem
1 yıl önce

Bende bir engelli vatandaş olarak bazı şöferlerden şikayetçiyim. Belediye arabalarınızı mecbur olmadığım sürece kullanmamaya çalışıyorum engellilere ve 65yaş üstü yaşlılarımıza yaptıkları saygısızlıklar bini aştı sürekli şahit olduğum bir durum olduğundan kendimden utanıyorum bukadar terbiyesizliği haketmediğimi düşünerek gereğinin yapılmasını rica ediyorum. Nedir derseniz şikayetler engelliler tekse duraklarda otobüs durmaz,eğer arabaya ikinci bir engelli kartı okunuyorsa şöfer yüksek sesle azarlar gibi geç geç der ve düşürmek için gaza basar , bazıları haddini aşar durmuşsa bile yeryok bi sonrakine binder,bazılarıda okadar ileri gider ve yanında oturan yandaşına normalbir konuşmaymış gibi küfür eder gibi. Tabiki bazı şöförlerimizi tenzi ediyorum efendi düzgünlerde var..

Abdurrahman alp
Abdurrahman alp
1 yıl önce
Yanıtla  Dilek çimem

Bu tarz yorum bana gore dogru degil iki uc tane şoför icin yargisiz infaz yapılmaz bazen soforleri dinlemek gerekiyor olaya tek tarafli bakmamak lazim

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x