Bayrak dolar için konuştu

Rantçıları sevindirmeyin Dirayetli olalım

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak hem meslektaşlarına hemde vatandaşlara çağrı yaparak ‘Rantçıları, fırsatçıları sevindirmeyelim” dedi.

Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak piyasalarda oluşan durumun vatandaşın moralinin bozulmasına neden olduğunu ve doğrudan dolarla işi olmayanların bile sürekli kur takip etmesinin kimseye yarar sağlamayacağını belirterek “Biz rantçılar gülmesin diye üretmeye, çalışmaya devam edeceğiz” dedi

CİDDİ SIKINTI VAR

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak dövizde ki yükseliş ve piyasalarda ki daralmaları değerlendirdi. Başkan Bayrak “Piyasalarda ciddi bir durgunluk var. Çünkü rantçılar vatandaşın psikolojisi ve düzenleri bozulsun istiyor. Dünyayı saran bir sıkıntının olduğunu kimse inkar edemez. Ekonomik sıkıntıların yanı sıra ülkemiz üzerinde oynanan oyunları da biliyoruz. Darbeyle bölemedikleri ülkemizi ekonomiyle bölmeye çalışıyorlar. Bize düşen görev her zamankinden daha dirayetli olmak. BU ülke rantçılara heba edilmeyecek kadar kıymetli. Şimdiye kadar birçok badireyi kenetlenerek aşmayı başardık. Bu badireyi de aşacağımıza inancım tam”

DOLAR KURUNA BAKMAKTAN VAZGEÇİN

Başkan Bayrak hem sektör temsilcilerine hemde vatandaşlara çağrı yaparak “Döviz kuruna bakıp durmaktan vazgeçelim. Psikolojik harp yapan rantçıların ekmeğine yağ sürmeyelim. Ülkemizin bütünlüğü, birliği bozulursa kimin ne kadar parasının olduğunun bir önemi de kalmayacak. O sebeple işimize odaklanalım. Bizler ürettikçe oynanan oyunlarda bozulacak. Doğrudan döviz ile iş yapmayanların bile dolarla oturup euro ile kalkmalarına anlam veremiyorum. Moralimizi bozup, birbirimize olan güvenimizi sarsmak için yapılan tuzaklara düşmeyelim”

BU VATAN ŞEHİT KANLARIYLA KURULDU

“Türkiye Cumhuriyeti üç beş çakalın dolar kuruyla falan kurulmadı. Bu ülkenin her santimetrekaresinde şehitlerimizin kanı var. Dolar ile euro ile ülkemiz üzerinde oyun oynayanların oyunları tutmayacak. Devlet-millet el ele vererek kirli planları dün bozduk bugün de bozacağız. Vatanı için seve seve canını feda etmeye hazır milletim yeterli dirayetli olsun. Yeter ki moralini yüksek tutsun. Sıkıntılı süreci el birliğiyle aşacağız. Bizler moralimizi bozup günlük işlerimize kont santra olamayalım diye uğraş verenlere prim vermeyelim. Rantçıları sevindirmek yerine daha çok çalışıp üreterek oyunlarını bozalım” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu