Başkan Soğuk’un Fendi Muhalefeti Yendi (mi)!?

#ferizlide.com

Kaç yıldır asfaltlamayı bahane ederek borçlanmak için çabalayan belediye başkanı Ahmet Soğuk sonunda başardı.

Kasım ayı meclis toplantısında mahallelere yapılacak asfaltlamalar için meclisten 3trılyon borçlanma yetkisi isteyen belediye başkanı Ahmet Soğuk muhalefetin desteğiyle meclisten yetkiyi aldı.

Mahalle muhtarlarına ve halkına “asfalt atmak için borçlanmam gerek ona da muhalefet destek vermiyor” propagandası etkili oldu ve gerekli mahallelere asfalt atılması şartıyla muhalefet destek verdi.

On yıldır belediye başkanlığı görevini yürüten ve istediği her amaca ulaşan başkan soğuk, köy yollarına sıra gelende ‘yetkim yok ki’ masumiyetine bürünerek zor durumdan kendini selamete böyle attı.

(Çünkü Soğuk kendini potansiyel aday olarak görüyor. Doğrusu bende aynı kanaatteyim. Zira halkın oylarını alarak halkı oyalamanın sonunda bir neticesi olmalı ve yeryüzünün kanunu tecelli etmeli.)

Bu siyasi becerisi, mahareti ve fendi sayesinde gayesine ulaştı. Ekonomisi zor günler geçiren hükümetin tüm yatırımları durdurduk dedikleri halde borçlanmaya giden başkan Ahmet Soğuk, çokta paranın geleceğinden umudu yok!

Lakin ben gereğini yaptım olmadı, para bitti olsa dükkan sizin diyebilecek meziyete sahiptir.

Fakat muhalefetinde mahalle sakinlerine ‘biz yetkiyi verdiğimiz halde sizin yollarınızı yapmadı’ diyecek olması da muhalefetin becerisi olabilir.

İşte dün yapılan belediye Kasım ayı meclis toplantısı:

“Ferizli Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Ferizli Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başkanlığında saat: 10.30’da gerçekleştirildi.

Toplantıda 4 gündeme 1 ek madde ilave edildi. 5 madde görüşülüp karara bağlandı.

Meclis yoklamasının ardından gündem dışı söz alan meclis üyeleri dilek ve temennilerini ilettiler.

Bu ayki meclis gündeminin en önemli maddesi asfalt için belediyemizin iller bankasından 3 milyon kredi talep etmesi ve asfalt çalışmalarının devam etmesiydi. Bu önemli madde mecliste enine boyuna konuşuldu.

Başkan Soğuk madde hakkında meclis üyelerine bilgi verdi ve “Fen İşleri ekibimiz gerekli ölçümlerini yaptı. İller bankasının onaylaması halinde bu kredi asfalt için yeterli olacaktır. Asfalt meselesi hepimizin sorunudur. Kış gelmeden bir an önce başlamalıyız,” dedi.

Daha sonra maddenin oylanmasına geçildi. AK Parti ve MHP guruplarının ortak önerisi ve Ferizli Belediye Meclisinin oy birliği ile iller bankasından kredi için yetki verildi. Yetkinin ardından Ferizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından iller bankasına başvurulacak. İller bankası kabul ettiği takdirde acilen tüm yollar asfaltlanacak.

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk gösterdikleri güzel yaklaşımdan dolayı meclis üyelerine teşekkür etti.

Kasım Ayı Meclis’inin hayırlara vesile olması temennisinin ardından toplantı sona erdi.

Belediye basın

Abone Olun
Bildir
guest
4 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Mustafa üstbi
Mustafa üstbi
3 yıl önce

Para finans işi yetkisi sanırım
5 meclis üyesine verildi

Mustafa üstbi
Mustafa üstbi
3 yıl önce

Para yönetimi 5 meclis üyesine verildi bildiğim kadarıyla

AK SAÇLI
AK SAÇLI
3 yıl önce

HABER DEĞİL RESMEN SATAŞMA YAPMIŞSIN YERİ GELDİĞİNDE BEN BASINIM BEN HABERCİYİM DİYORSUNJ DEDİĞİNİN ARKASINDA DUR HABERCİLİK YAP HABER YAP SENİ HAKSIZ YERE SUÇLAYANLARDA VARSA BUNUN İNTİKAMI ALINACAK DİYE BİR BAŞKA HABERDE SİYASET YAPMA HABERCİ HABERİNİ SİYASETÇİ SİYASETİNİ YAPMALI BIRAK MUHALEFET ELEŞTİRSİN

Yorgun
Yorgun
3 yıl önce

Millet olarak hep günü kurtarmak üç kağıt alavere dalavere ile iş yapmayı maharet zannediyoruz.
Ferizlinin yolları 2000 li yıllardan beri yaklaşık 3 sefer asfalt yedi. 2000 li yılların başında bizim evin önü yoldan 40cm yüksekteydi şimdi yol bizden 30 cm yukarıda.
Acaba bu milletin tüyü bitmemiş yetimin hakkının olduğu vergilerle plansız programsız her 5 senede bir asfalt yaparak milli serveti çöpe çevirdiğimiz gibi çevreyide yaşanmaz hale getiriyoruz.
Acaba belediyede Yol alt yapı ve plan yapacak kapasitede insan yokmu. Yoksa herkesin işine böyle geliyor.
Günü kurtar yanlışı kapatmak için başka yanlış yap bakalım sonu nereye vaeacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
4
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x