Başkan Soğuk’tan Regaip Kandili Mesajı

#ferizlide.com

Ferizli Belediye Başkanımız Ahmet Soğuk Regaib Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, Recep, Şaban ve Ramazan aylarının habercisi olan Regaib Kandilini idrak ederek bir kez daha üç aylara ulaşmanın sevincini yaşayacağız, dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk mesajında şu ifadelere yer verdi:

Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, yüreklere aşk ve muhabbetin dolduğu, günahların bağışlanması için ellerin semaya açıldığı, duaların kabul olduğu bir Regaip Kandili’ne daha kavuşmanın hep birlikte mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gece kulun dua ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden bol bol yararlanacağı mübarek bir gecedir. Bu sebeple, mübarek üç aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde istifade etmeliyiz. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu manevi iklimi fırsat bilerek, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının tahsis edilmesine, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeşertilerek daha da güçlendirilmesine gayret göstermeliyiz. Üç ayların gelişiyle gönülleri huzura kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, tüm insanlığı kuşatması, barış ve huzura vesile olması, mübarek gün, gece ve aylarda yapılacak ibadet, dua ve yakarışların kabul olması en büyük temennimizdir.

Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın ve İslam âleminin Regaib Kandilini tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x