Başkan Soğuktan “Öğretmenler Gününü” Mesajı

#ferizlide.com

Ferizli Belediye Başkanımız Ahmet Soğuk yayımladığı bir mesajla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Başkan Soğuk mesajında şu ifadelere yer verdi:

Öğretmenlik insanlık boyunca anlamı, ölümsüzlüğü olan bir meslektir. Muhatap olarak insanı alan ve bu gencecik insanların birer fidan gibi yeşermesini sağlayan bir meslektir.

Öğretmen, yaşamını öğrencilerine adayan, onların sorunlarını ortadan kaldırmak için elinden gelen her şeyi yapan, gerektiği yerde gerekli bir biçimde davranma bilinci sergileyebilen, her zaman iyinin ve güzelin peşinde koşan örnek bir şahsiyettir.

“Bir insanı kötülüklerden uzak tutup iyilik yapmaya teşvik etmek, üzerine güneş doğan her şeyden daha hayırlıdır” sözü öğretmenliğin ne kadar kutsal bir amaca hizmet ettiğini çok iyi anlatmaktadır.

Sınırsız bir fedakârlık ve sabır ile çalışan öğretmenlerimizin hakkını ödemek mümkün değildir.

Eğitime yapılacak her yatırım ve sağlanan her desteğin, milletimizin aydınlık geleceğine ve refahına yapılan yatırım olduğuna inanıyor, bu doğrultuda tüm imkânlarımızla öğretmen ve öğrencilerimize daha iyi koşullar oluşturmaya çalışıyoruz.

Muasır medeniyete varmamız, bu gururun sahibi feda ve cefa gösteren öğretmenlerimizle gerçekleşecektir. Tohumları yemyeşil fidanlara dönüştürecek olan öğretmenlerimizdir.

Bu vesile ile ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anar; tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlarım. BELEDİYE BASIN

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x