Başkan Soğuk Muhtarlarla Toplantı Düzenledi

#ferizlide.com

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenledi. Toplantı Salı günü Saat 10.00’da gerçekleştirildi. Belediye hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, mahalle muhtarları, STK’lar, kurum ve birim amirleri katıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, içinde bulunduğumuz Muharrem ayı tüm İslam âlemine hayırlara vesile olsun, dedi.

Muhtarları belediye hizmetleri hakkında bilgilendiren Başkan Soğuk, muhtarların talep ve isteklerini dinledi. Eksiklerin ilgili kurum amirleri tarafından not alınmasını isteyerek, bir an evvel giderilmesi yönünde talimat verdi.

Ferizli’de artık yılda bin ruhsat kesildiğine dikkat çeken Başkan Soğuk, “ilçemiz çok hızlı gelişen ilçeler arasında. Buradaki en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir. Tüm mahallelerimize eşit hizmet eylemindeyiz. Bu yönden baktığımızda aylık muhtarlar toplantımızın ne kadar değerli olduğunu görüyoruz. SEDAŞ, SASKİ, Telekom ve AGDAŞ yetkililerimizi de toplantımıza davet ederek hep beraber burada mahallelerimizin sıkıntılarını konuşuyoruz. Anında ve yerinde çözüm üretiyoruz. İlçemizin herhangi bir yerine yapılan hizmet tüm Ferizli’yi ilgilendirmelidir. Seçilmişler olarak bizlerde ön planda hareket etmeliyiz. Rabbimizden şu mübarek muharrem ayında birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmesini diliyorum” dedi.

Hem tarım hem sanayide Ferizli’nin enler arasına gireceğini ifade eden Başkan Soğuk eğitim ve turizmde de önemli projelerimiz var. OSB ve Aşağı Sakarya Sulama projesi ilçemizi sanayide ve tarımda markalaştıracaktır. Ulaşım ve Lojistik Fakültemizde inşallah kurulacak. Özellikle bu fakülteyi seçmemizin ana nedeni ileride buralar bir lojistik bölge olacak. Dolayısıyla son derece önemli olan bu fakülte buralara uygun olacak. İnşallah Fakültemizi sanayimizle bütünleştireceğiz. Mezun olacak gençlerimize iş kapıları açacağız. Hedefimiz Ferizli’de sıfır işsizlik. Gölkent gölümüzü ülke turizmine açma çalışmamız hızla devam ediyor. Diğer yandan eleştirilerde oluyor. Olacakta. Hizmet yapan başkanlar her zaman eleştirilir. Yeter ki eleştiriler yapıcı olsun. Yapıcı eleştiriler bizi her zaman kamçılar, hizmet şevkimizi arttırır. Biz Ferizli’yi daha iyi nerelere taşırız onun hesabını yapıyoruz. Bizim arzumuz tarım, sanayi, eğitim, sağlık gibi her sektörde kalkınmış bir ilçe olmak. Özetle kendi kendine yeten ilçe olmak. İlçemize katma değer sağlayacak projelere imza atamaya devam edeceğiz” dedi.

Son olarak gündemi değerlendiren Başkan Soğuk, “bugün başta ABD tarafından olmak üzere ülkemize ekonomimize savaş açıldı. Bu zor günleri Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milletimizin dik duruşu sayesinde hep beraber atlatacağız. Mutlaka yerli ürünleri tercih edelim. Milli paramıza sahip çıkalım. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu