Başkan Soğuk Ak Davamızı her yerde savunacağız

#ferizlide.com

Medya Detay sahibi Mustafa Gümüşel, 12 Aralık 2016 Tarihli “Ferizli Belediyesi imar ruhsatındaki bu imzaların hangisi gerçek” başlıklı yazısında, Ferizli Belediyesini ve Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’u hedef almıştı. FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu iddiasıyla Ferizli Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’a ağır ithamlarda bulunmuştu.

Medya detay isimli haber sitesinde 12 Aralık 2016 Tarihli haberde iki farklı yere ait yapı kullanma izin belgesinde bulunan imzaların farklı kişilerce atıldığı yönünde haber yapılmıştı. Bunun üzerine imzanın sahibi olan Ferizli İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Y.A. (Soruşturma No: 2016/1004) Ferizli Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Söz konusu haberde yer alan iki adet yapı kullanma izin belgesinde yer alan imzaların kendisine ait olduğunu, söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığını, haberi yapan kişiden şikâyetçi olduğunu beyan etmişti.

Söz konusu haberde bahsi geçen ruhsat ve iskân belgesi ile yapı kullanma izin belgesinde bulunan imzalar ile müştekiden alınan imzaların mukayese için gönderildiği İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü’nce yapılan inceleme sonucu düzenlenen 10.04.2018 tarih ve 18/3417 sayılı raporda: “İnceleme konusu imzalar ile Y.A. isimli şahsın mevcut mukayese imzaları arasında kaligrafik ve grafolojik özellikler yönünden uygunluk ve benzerlikler bulunduğu belirlenmekle, bahse konu imzaların Y.A. isimli şahsın eli mahsulü olduğu ortaya çıktı.

Konuya ilişkin Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “Sayın Mustafa Gümüşel ‘Ferizli Belediyesi imar ruhsatındaki bu imzaların hangisi gerçek’ başlıklı yazısında, işin aslını araştırma gereği duymayarak belediye çalışanlarımız üzerinden şahsımı FETÖ/PDY örgütüyle ilişkilendirmek istemiştir. Sahte imza iddiası ile çalışanlarımız üzerinden şahsıma yönelik bir algı yapılmak istenmiştir. Konuyu araştırma gereği duymayışı, imzanın sahibini soruşturmaması, tek taraflı tamamen asparagas yazması, dediklerimizi doğrulamaktadır. İmzalar kriminal incelemeye yollandı. Sonuç, imzaların aynı kişiye ait olduğu ortaya çıktı. Biz uygunsuz bir işimiz olmayacağını gün de söylemiştik. Fakat buna rağmen bugüne kadar FETÖ ile hiçbir bağı bulunmayan şahsımı, sanki varmış gibi ilişkilendirmek istemiştir. Kriminal incelemenin ardından haberin yalan olduğu ortaya çıktı. Sayın Gümüşel’e bir kez daha şunu soruyorum: Neden imar sorumlusuna sormadan, konuyu araştırmadan, böyle bir yazı gereği duydunuz? Bakınız gerçek bir kez daha ortaya çıktı. İmzalar aynı kişiye ait çıktı ve hakkınızda Cumhuriyet Başsavcılığına iftira davası açıldı. Şimdi kendisi hakkında suç duyurumuzu yaptık. Kararı yüce mahkememiz verecektir.

Aynı Mustafa Gümüşel 7 Şubat 2019 tarihli ‘Ferizli’ye Gündoğdu’ başlıklı haber yazısında, şahsımı bir kez daha saygısızca eleştirmiştir. 31 Mart’ta soğuk günler sona erecek, yepyeni gün doğacak demektedir. Sayın Gümüşel’de bilir ki belediye başkanları, 5 yılda bir halkın oylarıyla, biri gelir biri gider. Bu siyasetin doğallığıdır. Bizim partimizde isimler değişir; fakat dava değişmez. Biz bu davaya makam için değil, memleket sevdası için gönül verdik. Belediye başkanı olsak ta olmasak ta, Ak Davamızı her yerde savunacağız. Ferizli’ye gelip araştırma yapmanız ne güzel. Peki, imza haberinizi neden araştırmadınız. Yoksa Ferizli’den birkaç İrlandalının direktifiyle mi böyle bir haber yaptınız. Bir algı oluşturmak istediniz. Siyasette isimler değişiyor; fakat sizin gibi araştırıp sormadan asparagas ve tek taraflı haber yapan, iftira atanlar acaba ne zaman değişecekler merak konusu. Keşke o haberi de araştırdıktan sonra yazsaydınız.” Dedi. 

belediye basın

 

2 Yorum

  1. normalde çalıyor ama yapıyor yeğenim derler ama ben çalıyor ama yapmıyor yeğenim diyorum :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu