Başkan Gündoğdu’dan Şehitleri Anma Mesajı

#ferizlide.com: Başkan Gündoğdu’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ferizli Belediyesi Başkanı İsmail Gündoğdu, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününü kutlayarak, bir asır önce Çanakkale Zaferi ile destan yazan ordumuzun bugünde destan yazmaya devam ettiğini vurguladı.

Çanakkale Zaferi’nin dünyada benzeri olmayan bir zafer olduğunu belirten Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, bu zaferin her yönü ile örnek alınması gerektiğini ifade ederek şöyle devam etti:

Tarih boyunca dünyaya hak ve adalet dağıtan ecdadımız, zulmün ve haksızlığın karşısında durmuştur. Çanakkale’de emperyalist güçlere karşı zor şartlarda amansız bir mücadele veren ordumuz, savaş tarihine altın harflerle gerçek bir destan yazmıştır. Onca imkansızlığa rağmen yazılan bu destan inancın ve bağımsızlığın eseridir. Zira kendisinden sayı ve imkan olarak kat kat üstün olan düşmanı, toprağa ve denize döken bu şanlı millet günümüzde de yazmaya devam etmektedir. Allah’ın izniyle, bu inanç, bu vatan sevgisi, bu hak ve adalet anlayışı bizde olduğu sürece zalim ve haksıza karşı zaferlerimiz daim olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk tarihine altın harflerle yazılmış gerçek bir destan olan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin 105. yılını kutlar, başta Çanakkale şehitlerimiz olmak üzere vatan savunmasında ve görevi başında hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin.

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu