Başkan Gündoğdu’dan Kadir Gecesi ve 19 Mayıs mesajı

#ferizlide.com: Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Gündoğdu mesajında bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüsle mücadele edilen bu dönemde, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşarak, büyüklerin gönlünü alarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gündoğdu, şunları kaydetti:

“Yüce kitabımız Kur’an’ı Kerim bu gecede nazil olmuştur. Rabbimizin bin aydan daha hayırlı olduğunu müjdelediği Kadir Gecemizi bir kez daha büyük bir huşu içerisinde idrak edeceğiz. Bu gecenin bu defa önemli özelliği dünyayı saran, insanlığı tehdit eden büyük bir salgının yaşandığı döneme denk gelmesi. Hastalığın son bulması için Rabbimize bol bol dua edelim. Dualarımızda, İslam aleminin selamete ulaşmasını ön plana çıkaralım. Duaların en fazla kabul olduğu ulvi gecelerden olan Kadir Gecemizi tebrik ediyor, bu mübarek gecenin İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Başkan Gündoğdu’dan 19 Mayıs mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Gündoğdu mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101. yıl dönümünün kutlandığını anımsattı.

19 Mayıs’ın, esaret altındaki geleceği reddeden aziz milletin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımı olduğunu belirten Gündoğdu, şunları kaydetti:

“Sevgili gençler, büyük fedakarlıklarla kurulan vatanımız, sizlere emanettir. 19 Mayıs 1919’da yükseltilen bağımsızlık meşalesini korumak ve yüceltmek, 19 Mayıs ruhunu anlamak en önemli vazifeniz olmalıdır. Bu çerçevede, geleceğin devlet yöneticileri, siyasetçileri, eğitimcileri, bilim adamları, sanatçıları ve diğer meslek temsilcileri olarak ülkemizi daha da ileriye taşıma noktasında, araştıran, üreten, sorgulayan, aynı zamanda milli ve manevi değerlerine bağlı Kurtuluş Savaşı ruhunu taşıyan bireyler olarak bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, kültür ve sanatta, eğitimde, sporda elde edeceğiniz başarılarla ülkemize değer katmak için elinizden gelen bütün gayreti göstereceğinize olan inancım tamdır.”

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x