Başkan Gündoğdu’dan ‘Ahde Vefa’ İftarı

Ferizli belediye başkanı İsmail Gündoğdu belediye tesislerinde düzenlediği programda; Ferizli siyasetinde ve belediyesinde bugüne dek yer almış hayatta olan herkesi iftarda bir araya getirdi.

Eski belediye başkanları, siyasi partilerde geçmişte ilçe başkanlığı yapmış ve belediye meclis üyeliği görevinde bulunan kişileri iftarda buluştu beraber oruç açtılar. Katılımcılar yapılan bu güzel programından dolayı başkan Gündoğdu’ya tebrik ve teşekkür ettiler.

Gündoğdu iftar öncesi yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

“Kıymetli belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz ve Ferizli belediye tarihinde ismi kazınmış emeği geçmiş değerli misafirlerimiz hepinizi hürmetle selamlıyorum.

      

İçinizde birçok büyüğümüz gibi, ben de bu şehirde doğmuş ve bu şehirde yaşayan; çocukları ve kısmet olursa torunları da bu şehirde yaşayacak olan bir kardeşiniz olarak; ortak paydamız olan bu güzel şehre sizler gibi hizmet etme ve geleceğe dair hayaller kurma fırsatı buldum ve bu fırsatı veren Rabbimize hamdolsun.

 

Malum pandemi münasebeti ile insanlar arasındaki iletişim de zayıfladı ziyaretler ister istemez azaldı. Ama inşallah o günler geride kaldı. Ve iki ramazandır uzak kaldığımız şeylere bir nebze de olsa dönme fırsatı bulduk ve normalleşme sürecine girdik. Bu Ramazan’da da çeşitli vesilelerle iftar programı düzenledik bu akşamda inşallah sizlerle bir araya gelme fırsatı bulduk.

 

Geçmişte sizler hizmet ettiniz, emek verdiniz, zaman geldi çocuklarınızdan ailenizden feragat ettiniz. Bugün bayrak yarışında sıra biz de yarın bir başka arkadaşımızda. Mutlaka eksiklerimiz olmuştur kusurlarımız olmuştur. Ama hiçbir arkadaşımızın art niyetli olduğu kanaatinde değilim.

Hepimiz bir vesile ile bu ilçenin geleceğine hizmet ettik, ediyoruz. Yaşadığımız coğrafyaya doğup büyüdüğümüz bu şehre hizmet etmek sizlerin de bizlerinde boynunun borcudur. Az hizmet ettik çok hizmet etik bu önemli değil. Dönüp arkaya baktığımızda hoş bir sada bırakabildiysek ne mutlu bizlere.

Siyaset, millete hizmet noktasında çok önemli. Bu nedenle Hizmete dayalı bir siyaset anlayışı içerisinde bir belediyecilik yapmaya gayret ediyoruz. Bu çabamıza vereceğiniz bir katkı olursa, öneriniz olursa seve seve sizleri de dinlemek isterim.

Bir kez daha Ferizli belediyesi tarihinde ismi kazınmış olan siz değerli Gönültaşlara verdiğiniz hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. Ve bu akşam bizleri yalnız bırakmadınız, programımıza iştirak ettiniz için ayrıca teşekkür ediyorum. Aileniz ve sevdiklerinizle sağlık, afiyet ve huzur içinde kalmanız dileklerimle her birinize ayrı ayrı en kalbi muhabbetlerimi arz ediyorum.

Rabbim tuttuğunuz oruçları, kıldığınız namazları kabul etsin. Şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum

Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu