Başkan Gündoğdu Din Görevlilerini Ağırladı

#ferizlide.com: Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Ferizli İlçe Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı ve din görevlilerini makamında ağırlayarak, haftalarını kutladı.

Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve din görevlileri arasında yapılan istişarede, ilçedeki camii ve verilen din hizmetleri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Camilerin ve din görevlilerinin yüzlerce yıllık geçmişi boyunca birçok önemli misyonlar üstlendiğine vurgu yapan Başkan Gündoğdu, “Camiler aynı zamanda birer ilim, irfan ve ahlak yuvalarıdır. Ayrıca toplumun her kesiminden insanı bir araya toplayan ve müminler arası birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlayan kutsal mekânalardır. Bizler de birlik ve beraberliğimizi arttıran, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendiren camilerimizin hayatın her alanında varlığını sürdürmek adına her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bu vesileyle; güzel ülkemizin her tarafında, mescit ve camilerde din hizmetlerinin en güzel şekilde gerçekleştirilmesi adına fedakarca gayret gösteren, topluma rehberlik ve önderlik eden, yaşantısıyla örnek olan, bütün din görevlisi kardeşlerimin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik ediyorum. Rabbimden minarelerimizden yükselen yüce daveti ve namazın aydınlığını ülkemizin üzerinden eksik etmemesini diliyorum.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu