Başkan Genç’ten Din Görevlilerine Kahvaltı

#ferizlide.com

Söğütlü’de Camiler ve din görevlileri haftası nedeniyle düzenlenen kahvaltıya Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, belediye başkanı Hüseyin Genç, Söğütlü ilçe müftüsü Nedim Özkal, Cami din görevlileri ile müftülük yetkilileri katıldı.

Birlikte yapılan kahvaltının ardından ilçe müftüsü Nedim Özkal kısa bir açıklama yaparak “Daha önce 1- 7 Ekim camiler haftası idi. Sonra buna din görevlilerini de ilave ederek yeniden isimlendirildi. ve böylece camiler ve din görevlileri haftası ismini aldı. Bu karar çok isabetli bir karar olmuştur” diyerek camiaya ve tüm geçmişlerimize rahmet diledi.

İlgili Makaleler

Camiler ve din görevlileri haftası nedeniyle Söğütlü Bahçem Çay Bahçesinde bir kahvaltı düzenleyerek din görevlilerini bir araya getiren belediye başkanı Hüseyin Genç “Doğumdan ölümüze kadar her konuda yanımızda bulunan ve her anımızda yanımızda olan siz değerli din adamlarımızın haftasını kutluyorum. Yaptığınız görev gerçekten çok kutsal bir görevdir. Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlu olsun” dedi.

Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli Din görevlileri haftanızı tebrik ediyorum diyerek başladığı konuşmasına “toplumda ki sizin yeriniz hayatın her alanında varsınız. Belki de bu saatten sonra sizlere daha çok vazife düşüyor. toplumumuz yeni bir yere everiliyor. müstağni olma durumuzda yok, şükürsüzlüğün arttığını da düşünüyorum. Burada en büyük vazife din görevlisi kardeşlerimize düşüyor. Çünkü hem söyleyecek hem de yaşayacak diye düşünüyorum. Kendi geçmişimizle şimdi ki çocuklarımızı karşılaştırdığımızda görüyorum ki hiçbir şeyden mutlu değiller ve tatmin olmuyorlar. Geçmişimizde ki insanımız ninelerimiz her türlü yokluğa rağmen gönül tokluğu vardı. Yine de şükreder bu da geçer derlerdi. Bunları kürsülerden söylediğinizi biliyorum ama daha da çok üstünde duracaksınız diye düşünüyorum.

İnşallah bundan sonra da görev bilinciyle bu hususları da dikkate alarak çalışmalarınıza devam edersiniz. Umarım İslam’ı aleme örnek olarak yaşarız” iye bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu