Tankpalet için bir açıklamada Atalay’dan

#ferizlide.com

Türk-iş Genel Başkanı  Ergün Atalay Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirme konusuyla ilgili katıldığı televizyon programında açıklama yaptı.

Türk- İş Genel Başkanı  Ergün Atalay, Başkan Recep  Tayyip Erdoğan’ın Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirmesinin Resmi Gazete’de  yayınlanmasının ardından katıldığı televizyon programında açıklama yaptı.

Başkan Ergün Atalay ”Arifiye de bulunan bir askeri fabrika var. Ana bakım fabrikası bu fabrika da şuanda 927 kişi çalışıyor. Bunun 714 tanesi işçi 112 tanesi memur geri kalanı asker. Bu fabrika obüs yapıyor, tank ve bakım yapıyor, paletlerin tamirini yapıyor.  Dün akşam açıklanan bir kararla bu fabrika özelleştirme kapsamına alındı. 31 Aralık 2019’a kadar özelleşecek. 1000’e yakın insan var, ne olacak şimdi bu çalışanların hali. Bu özelleştirme ile ilgili yani hiç olmamış  bir şey bu askeri fabrikaları da yani ne yapılmak isteniyor. Ne oluyor,ben evvela bununla ilgili sayın Milli Savunma Bakanımızdan buradaki çalışanlar ile ilgili sivil ile askerle ilgili bir cevap bekliyoruz.” dedi.

yayına vere: Hatice Kübra

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x