Başkan Ahmet Soğuk’tan etiket denetlemesi

Ferizlide Fiyat Etiketleri Denetlendi #ferizlide.com

Ferizli zabıta ekipleri döviz kurlarındaki hareketlilik bahane edilerek bazı ürünlerin fiyatlarında artış yapılarak haksız kazancın önüne geçmek amacıyla denetimlerini sıklaştırdı. Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’ta denetlemelere bizzat katıldı.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’ta Zabıta ekibiyle vatandaşlara satış yapan yerleri bizzat denetledi. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle ilgili işletme sahipleri bilgilendirildi. Tespit edilen kusurlar tutanakla kayıt altına alındı.

Tüketici haklarını korumak ve kollamak amacıyla yapılan denetimlerde marketlerin hijyenik koşulları, raf düzeni, etiket fiyatları, ürünlerin son kullanım tarihleri ile çalışanların sağlık karneleri incelendi.

Ayrıca Başkan Soğuk’un talimatları ile zabıta ekipleri kurulan semt pazarlarında da denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler esnaf tezgahlarından vatandaşların güvenli bir şekilde alışverişlerini yapmaları için çalışmalarının süreceğini bildirdi.

Rutin denetimlerin aralıksız süreceğini aktaran Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk “öncelikle hassas davranıp olumsuzluk karşılaşılmayan esnaflarımıza teşekkür ediyoruz. Etiket fiyatına uyanmayanlar, halka fahiş fiyatla ürün satanlar hakkında tutanaklar tutulmuştur. Bu işletmelere yasal yetkiler kullanılıp sert şekilde cezai işlem uygulanacaktır. Bu konuda vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya davet ediyoruz. Karşılaşacakları herhangi haksızlık ve olumsuz durumunda şikayetlerini belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne bildirmelerini rica ediyoruz. Denetlemeler bundan sonrada devam edecektir.” Açıklamasını yaptı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x