Başhekimler Ferizli’de toplandı

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, kamu hastanelerinin başhekimleriyle aylık değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Ferizli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Samet Kaymaz’ın ev sahipliğinde; hastanenin toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Sağlık Müdürlüğü yöneticileri de hazır bulundu. Toplantı, yeni binasında bölge halkına hizmet veren Ferizli Devlet Hastanesinde yapılan çalışmalarla ilgili Başhekim Kaymaz’ın bilgilendirme sunumuyla başladı. Kaymaz, yeni binanın ilçeye yakışır, modern bir kurum binası olmasından dolayı bölge halkının eskiye nazaran çok daha iyi fiziki şartlarda sağlık hizmeti almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Fiziki alanın iyileştirilmesini yanında ilçe ve bölge halkına daha iyi hizmet verebilmek için planladıkları çalışmalarla ilgi bilgi veren Başhekim Kaymaz “Orta vadede diyaliz hizmetini hastanemize kazandırmak istiyoruz. Danışma alanlarını engelli vatandaşlarımızın hizmet alımına uygun hale getireceğiz. Çocuk polikliniğimizi çocukların hoşuna gidecek şekilde süsledik. Personelimiz ve misafir otoparkları ile hastane bahçesi içindeki yollar ve yaya geçitleri düzenledi. Hastanemizin bahçesinde uygun alanlarda personelimizle birlikte 150 adet meyve ağacı diktik. Amacımız ilçe ve bölge halkına en iyi şekilde hizmet vermek.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, ilçe hastanelerine her zaman önem verdiklerini dile getirerek, imkanlar dahilinde her türlü desteği sağladıklarını kaydetti. Ferizli’nin modern bir hastane binasına kavuşmasından dolayı mutlu olduklarını dile getiren Öğütlü, ilçe hastanelerinin öneminin pandemi döneminde taşıdıkları yükle bir kez daha ortaya çıktığını ifade etti. Toplantı hastanelerin mali ve idari konularının değerlendirmesiyle son buldu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x